У головному ВУЗі Хорватії відкрили аудиторію ім. Т. Шевченка [репортаж, відео]

  Аудиторію імені Тараса Шевченка відкрили сьогодні в головному університеті Хорватії – у місті Загребі. Там місцевих студентів навчатимуть української мови та літератури. У відкриті взяв участь голова Верховної ради України Володимир Литвин. Цими днями він з офіційним візитом у хорватській столиці.

  Роман Сухан, 5 канал: "Польська аудиторія імені Адама Міцкевича, а ще словацька, португальська,  румунська та багато інших. У національному існтитуі м. Загреба традиція називати аудиторія на честь інших країн. Віднедавна тут зявилася і українська".

  У цих стінах хорватські студенти іфдтепер начоно вивчатимуть життя та творчість Кобзаря. На стінах його малюнки, цитати з творів та біографія. На столах книжки про нього чи з його творами. Нашкербли всього звідусіль.

  Вивчати українську мову та літературу у хорватському університеті чимало охочих. Навчання дає результат. Хорвати цитують Шевченка.

  Українські пісні їм дуже нагадують хорватські кажуть студенти. Та узагалі між Україною та Хорватією дуже багато спільного, особливо - давні традиції та звичаї. Кажуть за одніє з версій хорвати прийшли на нинішню свою територію з українських карпат.

  До річниці з Дня народження Тараса Шевченка в Загребському університеті спеціальна лекція. Студентів повчає голова українського парламенту. Розповідаючи про історію, сьогодення та мабутнє, згадує настанови Кобзаря.

  Аби молодь запам`ятала не лише що говорив Кобзар, але і як він виглядє голова Верховної Ради привіз до Хорватії погруддя поета. Відтепер воно – головна прикраса Шевченківської аудиторію.

  Роман Сухан, Олексій Тищенко із Загреба , 5 канал


  Попередній матеріал
  Кінець епохи Shuttle: Discovery востаннє сів на Землю [відео]
  Наступний матеріал
  Процедури відстрочення вручення Шевченківської премії не існує, - Капранов
  Теги: