Гренландія
Гренландія Shutterstock

У Ґренландії за один день розтануло понад 8 млрд тонн льоду

  Читайте по-русски
  До кінця століття рівень води може піднятися на метр

  Понад 8 з половиною мільярдів тонн льоду розтануло у Ґренландії. І це лише за один день, у середу. Цього виставить, аби під воду на 5–ть сантиметрів пішла Флорида. 

  У Ґренландії зафіксували рекордну температуру повітря – майже 20 градусів вище нуля. Про це свідчать дані дослідницького інституту Данії, пише видання The Guardian.

  Сезон танення Ґренландії зазвичай триває з червня по серпень. І з початку літа 2021–го щит втратив понад 100 мільярдів тонн льоду.

  Розталий лід Ґренландії потрапляє в океан, через що зростає рівень води по всьому світу. Однак, попри великі втрати льоду, інтенсивність танення зараз менша, ніж у 2019 році. Тоді за день Ґренландія втрачала 11 мільярдів тонн.

  До слова, якщо льодовий щит Ґренландії повністю розтане, то рівень моря підніметься щонайменше на 6 метрів. Тоді під воду підуть усі прибережні міста світу. Однак, вони під загрозою навіть через менші танення.

  До кінця століття рівень води може піднятися на метр, зокрема і через Ґренландію. А от отже затопить Лондон, Шахай, Гонконг та острови у Тихому океані. Через це можуть постраждати 300 мільйонів людей у світі. 

  Нагадаємо, у 2019 році танення крижаного покриву Гренландії виявилося таким сильним, що океан піднявся на 2,2 міліметра всього за два місяці. Раніше учені спрогнозували, що наступний світовий потоп може статися вже у найближчі 50 років.

  Попередній матеріал
  У Києві ТРЦ затягнуло густим чорним димом – що відомо
  Наступний матеріал
  ООС: бойовики двічі порушили режим тиші, зафіксований проліт ворожого безпілотника
  Loading...