У Франції тестують систему оплати покупок за відбитком пальця [відео]

  Біометричний експеримент у французьких супермаркетах. Півтори тисячі добровольців тестують нову систему оплати покупок.

  Купити хліб, заплативши вказівним пальцем - незабаром така операція може стати буденним явищем. Перший крок до нової технології зробили у Франції. Сотням учасників експерименту роздали спеціальні банківські картки з додатковим пристроєм, який може підключатися до зчитувача відбитка пальця. Це значно пришвидшує розрахунки на касі. Потрібно лише вставити пальця у відповідне віконце. Картка діє на відстані до двох метрів, тож її можна залишити в сумці.

  Жан Гек`єр, покупець: "Якщо система персоналізована, можна не діставати картку й не нервуватися через кишенькових злодіїв".

  Банк, який запровадив новинку, запевняє - ноу-хау набагато надійніше за традиційну оплату карткою, його можна буде застосовувати й у банкоматах та під час онлайн-платежів. Ще одна перевага - для біометричних карток не потрібно створювати загальну базу даних. Це - безпечніше для самих користувачів, запевняють винахідники.

  Седрік Озанн, виконавчий директор "Нейчурал секьюріті": "Біометричний зчитувач отримує інформацію з мого носія, в цьому випадку - банківської картки. Але мені навіть не потрібно діставати її з кишені".

  Системи оплати відбитком пальця вже застосовують у Європі. Утім, поки що - тільки для мікроплатежів, до 30 євро. Якщо тестування нового способу оплати завершиться успішно, уже за півроку його запровадять по всій країні.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Fitch Ratings" прогнозує девальвацію гривні на 10% [відео]
  Наступний матеріал
  У берлінському зоопарку відкрили пам`ятник ведмедику Кнуту
  Теги: