У Франції вщухає хвиля страйків проти пенсійної реформи [відео]

  Страйки потроху вщухають у Франції. З полегшенням зітхнув Марсель, адже там два тижні не вивозили сміття. Комунальники не працювали на знак протесту через пенсійну реформу.

  Сьогодні сміттярі припинили страйк. Розблокували і сховища з пальним. Щоправда, полегшення на заправках французи не відчули. На кожній третій - бензину немає.

  Таксист Ейса Смані об`їхав уже кілька столичних заправок. На цій АЗС побачив чергу, і сподівається запастися пальним. 

  Ейса Смані, таксист: "Ситуація з пальним не покращується, попри те, що влада повідомила про кінець блокад сховищ пального. Але бензин досі у дефіциті. Люди вже зневірилися".

  Напередодні влада розблокувала бензосховища і переконала працівників трьох нафтопереробних заводів повернутися до роботи. Але у Франції дедалі скрутніше з пальним.

  Александре Фемлак, працівник нафтопереробного заводу: "Запаси майже нульові - незабаром пальне зникне. Адже натепер від страйків відмовилися лише три з дванадцяти нафтопереробних заводів. Ще один працює тільки частково. І навіть якщо усі підприємтсва знову відкриються - проблема швидко не вирішиться".

  До страйків обіцяла приєднатися молодь. Студенти зараз на канікулах і готові підтримати профспілки у боротьбі з владою, яка вже на фінальному етапі до ухвалення пенсійної реформи.

  Ерік Верт, Міністр праці Франції: "Ми маємо ухвалити цю реформу. Інші країни вже зробили це. У Данії та Німеччині на пенсію виходять у шістдесят сім. У Британії - у шістдесят шість. Ми збільшуємо пенсійний вік до шістдесяти двох років. Це не так критично".

  Сміттярі Марселя - перші, хто здав позиції. Два тижні вони відмовлялися вивозити відходи. Місто просто потопало у смітті. Комунальники уже оголосили про припинення страйку і стали до роботи.

  Ерік Куроян, сміттяр: "Щоби вивезти все сміття, знадобиться більше півтора тижня. Тут його просто купи - роботі нема кінця-краю".

  Завтра - доленосний день пенсійної реформи. Спільна комісія обох палат парламенту голосуватиме за законопроект. Якщо вони скажуть реформі "так" - профспілки виведуть на вулиці країни у четвер мільйони людей на загальнонаціональний страйк.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Німеччині помер восьминіг-провісник Пауль
  Наступний матеріал
  В Києві виконано план осіннього призову до ЗСУ [сюжет, відео]
  Теги: