В Києві виконано план осіннього призову до ЗСУ [сюжет, відео]

  Призовна кампанія у розпалі. Чветь тисячі юнаків зі столиці сьогодні відправилися з пункту збору до підрозділів внутрішніх військ. Військові кажуть цієї осені з відбором придатних до служби призовників проблем не мають. До лав армії потрапляють переважно ті, хто сам хоче стати солдатом.

  Сьогодні на плацу пункту збору - 251 киянин. Усі вони поповнять лави внутрішніх військ. Дехто знає наперед, як розвиватиметься його військова кар`єра.

  Антон: "Зараз відправляють в сержантську школу. З мене будуть робити сержанта. А тоді вже, як з мене цього зроблять, буду в підрозділі, де буду безпосередньо керувати просто рядовими".

  Поруч - агітаційний намет. Рекламують контрактну службу. Хлопці зможуть укласти котракт на три роки після шести місяців служби строкової. Охочих працювати за тисячу гривень на місяць небагато, але є.

  Сергій Малинка, молодший сержант, Центр комплектування ЗСУ: "Деякі підходять і от: "Я не хочу на строкову, я йду контракт". Але приїжджають додому, спілкуються з батьками, з родичами, ті їх шось: "Та нашо тобі три роки"?, але деякі батьки ідуть на це".

  Урочистий мітинг - чи не останнє шикування юнаків на плацу в цивільному одязі.

  Володимир Кидонь, військовий комісар м. Києва: "Позаду залишаються хлоп`ячі пустощі та школярська безтурбовність. Попереду виконання почесного конституційного обов`язку з захисту Батьківщини".

  У рядах вже майже вояків у джинсах та кросівках своїх синів вишукують схвильовані батьки.

  Мати: "Він захотів, а мати - важко". 

  У військкомісаріаті кажуть - виконати план осіннього призову і відібрати 750 юнаків, охочих служити, у столиці було не складно.

  Призовник: "Канешно єсть, настрій добрий!"

  Призовник: "Так, єсть! Бажання канєшно поближче, ну як получиться".

  Призовник: "Канєшно є. Хочу йти служить - єсть після цього велика перспектива".

  Щоби бойовий дух хлопців і надалі не падав, їх спочатку кропить водою священик, а потім для них співає дівчина. Юнаки і те, і інше відбувають на струнко.

  Напередодні юнаки посилено вивчали основи стройової підготовки. Втім крокувати в ногу поки що навчилися не всі. На виправлення недоліків у них буде від дев`яти до дванадцяти місяців. Залежно від того, мають вони вищу освіту чи ні.

  Олександр Аргат, Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Франції вщухає хвиля страйків проти пенсійної реформи [відео]
  Наступний матеріал
  У Німеччині страйкують залізничники
  Теги: