У Франції триває суд над організацією "Опус Деї"

  Представники католицької організації "Опус Деї", відомої за романом Дена Брауна "Код да Вінчі", постануть сьогодні перед судом у Франції. Відповідатимуть за порушення трудового законодавства. Колишні члени спілки стверджують - їх змушували працювати без вихідних та зарплати.

  Катрін Бустен - одна із двох позивачів, які звинувачують "Опус Деї". Жінка звернулася до суду ще 10 років тому - одразу, як вийшла з організації. Розповіла, що відколи їй виповнилося 18 і до 30-річчя - тяжко працювала на католицьку спілку.

  Катрін Бустен, позивачка: "Я працювала щодня з 7-ї ранку до 10-ї вечора, без вихідних. Усю відпустку проводила в "Опус Деї", вивчаючи теологію. Мою зарплату, нібито, переказували одразу на рахунок, але я цих грошей так і не побачила".

  Катрін належала до так званих "помічниць нумерарії" - жінок, що прибирають та готують у школах "Опусу Деї". Живуть - там же. Помічниці зрікаються шлюбу та не мають світської професії, практикують приборкування плоті. Саме про цей звичай розповідав у скандальному "Коді да Вінчі" письменник Ден Браун.

  Катрін Бустен, позивачка: "Я важила 39 кілограмів, не могла їсти, навіть самостійно помитися. І все одно продовжувала працювати в школі. Батьки ледве вмовили мене піти до лікаря".

  Представники "Опус Деї" не заперечують, що Катрін працювала при школі. Але стверджують - силоміць її там не тримали і до релігійних практик не силували.

  Беатріс де ла Кост, речниця "Опус Деї" у Франції: "Опус Деї" утримує школи та готелі для учнів. У одній з таких шкіл і працювала ця жінка. Усі контакти з "Опус Деї" вона мала з власної волі, її ніхто не змушував".

  Після 10-річного розслідування французький суд також відкинув звинувачення в маніпуляціях свідомістю, що їх спершу висував адвокат Катрін. Тепер одна з найвпливовіших католицьких організацій відповідатиме лише за використання нелегальної праці. Очікується, що судові засідання завершаться уже цього тижня, а вирок у справі оголосять за кілька тижнів.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Берні виступили фолькльорні колективи з Вінниччини
  Наступний матеріал
  До Німеччини прибув Папа Римський
  Теги: