У Берні виступили фолькльорні колективи з Вінниччини

  Українські танці та пісні у столиці Швейцарії. Творчі колективи Віниччини влаштували на цетральній площі Берна концерт просто неба. Більше півсотні артистів подолали автобусом тисячі кілометрів. Утім ані довга дорога, ані перевдягання порсто неба не вплинули на їхній настрій. Артитсти були задоволені теплим прийомом, а глядачів вразили пісні і танці, яких вони раніше не чули.

  Сцена на площі, відпочинок в автобусі. Просто неба готуються до виступу: і перевдягаються, і заплітають коси. Досвідчені артисти переконують: найкраща публіка - в Україні, але й тут - несподівано теплий прийом.  

  Валентина Соловей, артистка: "На якусь хвилину ти відчула, що ти на Україні. Вони приймають нас так, наче ми їхні, рідні, їхні артитсти. Вони нас приймають дуже тепло, весело".

  У Берні, на центральній площі міста відбувається концерт творчих колективів Вінничини. Швейцарці, які поки що мало знають про Україну, з задовленням підспівують і підтанцьовують українським артистам.

  До цього дня майже нічого не знала про Україну швейцарка Сібілла. На концерті опинилася випадково та вирішила подивитися його повністю.

  Сібілла Дріксгекер: "На жаль, я ніколи не була в Україні. Але, можливо, одного дня ми захочемо поїхати. У вас такі чудові співаки, танцюристи".

  Для Фрікса Залксмана Україна - не чужа: його син побрався з одеситкою Тетяною. Тож, на батьківщині в невістки швейцарець уже був. Української ще не вивчив, а от кухня вже припала до душі.

  Фрікс Залксман: "О, так, борщ і великі пироги - все це дуже смачно".

  Ледь не зі сльозами на очах слухала пісні херсонка Ольга Бурі. Три роки тому вона взяла шлюб зі швейцарцем, однак до країни ще не звикла.

  Ольга Бурі: "Очень понравился, почти плакала. Соскучилась за Украиной. Очень не хватает своей страны. Тяжело, потому что другой менталитет, другие люди, другие ценности".

  Культурні проекти не менш важливі, ніж ділові, переконаний посол України в Швейцарії. Дипломат запевняє - це не останній концерт українців у Берні.

  Ігор Дір, надзвичайний і повноважний посол України в Швейцарії: "Корисно для міждержавних стосунків показати, які ми талановиті, не тільки політичним і бізнесовим колам, а показати себе простим швейцарцям".

  Українські артисти усвідомлюють свою місію і вважають, що виконують її навіть попри мовні бар`єри.

  Артисти: "Швейцарці тут дізнаються, що Україна є, є такі такі артисти".

  Артисти: "Хочу подарувати їм радість, усмішку, свою енергію".

  Наталія Жижко, Денис Ковальов, Швейцарія, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Нью-Йорку відкрився Ісламський культурний центр
  Наступний матеріал
  У Франції триває суд над організацією "Опус Деї"
  Теги: