У Франції спалахнули протести проти поліцейських. Мітингарі обвинувачують правоохоронців у жорстокості та дискримінації. Натомість у Бразилії страйкують самі поліцейські. Вимагають підвищити зарплати та поліпшити умови праці. А в Румунії люди не припиняють виходити на мітинги із закликами до відставки уряду. Про таке повідомляє "5 канал".
Так, у передмісті Парижа у Франції спалахнули виступи проти поліції. Кілька тисяч людей пікетували поліцейське управління у містечку Бобіньї. Вони звинувачували правоохоронців у жорстокості та дискримінації. Напередодні, ЗМІ повідомили про зґвалтування та побиття поліцією 22-річного темношкірого місцевого мешканця. Учасники демонстрації висловили солідарність із постраждалим. Вони вимагають розслідувати цей злочин. Пікет швидко переріс у сутички з поліцією. Демонстранти підпалили автомобіль та почали кидати у правоохоронців пляшки. У відповідь, сили безпеки застосували кийки та гумові кулі. Аналогічні заворушення сталися ще у кількох містах країни.
Протест триває й у Румінії. Сотні людей продовжують збиратися у центрі Бухареста після спроби уряду запровадити указ про амністію хабарникам. Завдяки документу на волю могли вийти засуджені за хабарництво прибічники керівної Соціально-Демократичної партії. Після тривалих протестів Кабінет міністрів відкликав постанову, однак багатьох протестувальників це не заспокоїло. Вони вимагають відставки урядовців. На центральній площі столиці розгорнули кілька наметів. Водночас прихильники влади організовують мітинги на підтримку уряду. Вони засуджують протести опозиційних сил і називають їх провокаторами.
У Бразилії на вулиці штату Еспіріту-Санту після кількох днів страйку повернулася частина поліцейських. Вони вже розпочали патрулювання вулиць. Втім, решта правоохоронців відмовилися припиняти протест. Вони вимагають підвищення заробітних плат та поліпшення умов праці. Нині, у штаті поліцейські функції виконують військові. Їх терміново направили сюди у п'ятницю після сплеску насилля, який забрав життя 130 осіб. За відсутності поліції, яка оголосила страйк, у штаті різко зріс рівень злочинності. Місто Віторія постраждало найбільше. Його фактично захопили кримінальні банди. Вони грабували магазини, вбивали людей та крали автомобілі. Уряд розгорнув у Віторії близько 3 тисяч військових, гелікоптери та бронетехніку і закликав поліцію повернутися на вулиці міста.
Варвара Міранкова, "5 канал"