Пам'ятна дошка воїну УПА 5.ua

На головній вулиці Києва відкрили пам'ятну дошку воїну УПА, що спалив себе на знак протесту

5 листопада 1968 року дисидент Василь Макуха здійснив акт самоспалення, протестуючи проти комуністичного режиму

У четвер, 16 січня, на головній вулиці Києва відкрили пам'ятну дошку воїну Української Повстанської Армії, політв'язню Василю Макуху. Про це інформує "5 канал".

Як повідомляється, її встановили саме на тому місці, де 5 листопада 1968 року він здійснив акт самоспалення, протестуючи проти комуністичного режиму та окупації радянськими військами Чехословаччини.

"З під'їзду вибіг палаючий чоловік, який кричав: "Геть окупантів з України!" Його намагалися  загасити. Це не вдалося, потім кадебісти намагалися приховати те, що тут насправді сталося. І в принципі цей акт, попри намагання кадебістів, прозвучав. Дуже швидко після цього про нього говорили західні мас-медіа. Його приклад, страшний приклад перетворення людини на знак протесту в смолоскип, наслідували потім інші", – розповів голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Біля будинку за адресою вулиця Хрещатик, 27а сьогодні зібралися рідні і близькі дисидента та представники патріотичних організацій. Вони виконали гімн України.

Зазначимо, що меморіальну дошку освятили священики. Вулиця імені Василя Макуха нещодавно з'явилася у Дніпрі, а от у Києві її поки що немає. Та родичі сьогоднішньою подією дуже втішені, бо десятки років домагалися, щоб пам'ять про цей героїчний вчинок жила.

"Подяка всім людям, які прийшли вшанувати пам'ять мого батька, котрий не дожив до цього дня, який боровся до самого кінця, щоб Україна була вільна", – каже син Василя Макуха.

Як повідомлялося, 22 січня в Києві відкрили меморіальну дошку полковнику армії УНР Євгену Коновальцю.

Попередній матеріал
"Суд" Сімферополя звинуватив адвоката Еміля Курбедінова у поширенні екстремістських матеріалів
Наступний матеріал
Представник Transparency International назвав умову МВФ, з виконанням якої українська влада затягує
Loading...

У Києві відкрили меморіальну дошку полковнику армії УНР Євгену Коновальцю

У НАТО презентували вражаючу доповідь про участь регулярної армії Росії в конфлікті на Донбасі – відео

Пісні кобзарів та панахида-реквієм: Як у Києві відкривали меморіальну дошку полковнику УНР Євгену Коновальцю