bbc.com

У Делі через аномальний смог закрили школи і зупинили будівництво

  У місті відбуваються масові протести. Забруднення повітря є однією з головних причин передчасної смерті серед жителів Індії

  В Індії через сильне забруднення повітря, яке перевищує норму Всесвітньої організації охорони здоров'я в 70 разів, головний міністр Делі розпорядився закрити всі школи індійської столиці на три дні, повідомляє "Новое время".

  Зазначається, що під час позачергового засідання кабінету міністрів Арвінд Кеджривал пообіцяв вжити екстрених заходів для боротьби із забрудненням повітря.

  Так, всі будівельні роботи, а також знесення будівель в Делі припинені на п'ять днів. Основні дороги поливають водою, щоб осадити пил.

  Головний міністр Делі закликав жителів без особливої необхідності не виходити з будинків. Інші заходи включають в себе закриття ТЕЦ в Бадарпурі, що працює на вугіллі, а також боротьбу з пожежами на звалищах сміття.

  Окрім того, в Делі відбуваються масові протести. Сотні жителів Делі вимагають від влади розібратися з ситуацією. В індійському сегменті Twitter набирає популярність хештег #MyRightToBreathe ("Моє право дихати").

  Відомо, що смог повис над Делі ще минулого тижня після святкування фестивалю вогнів Дівалі, під час якого організатори та учасники запускають у небо величезна кількість феєрверків. Взимку повітря в Делі стає надто забрудненим, оскільки бідняки палять сміття, щоб зігрітися. А працівники сільського господарства спалюють залишки рослинності і відходи, щоб очистити свої угіддя.

  Забруднення повітря є однією з головних причин передчасної смерті серед жителів Індії. Близько 620 тисяч жителів цієї країни щороку помирають від захворювань, пов'язаних із забрудненням атмосфери, кажуть у ВООЗ. Раніше Market Watch з посиланням на доповідь Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) повідомляло, що понад 200 млн людей у світі загинуть через забруднення повітря до 2060 року.

  Як повідомляв 5.ua, у 2015 році в Пекіні та Шанхаї оголосили найвищий рівень небезпеки через смог

  Попередній матеріал
  Нардеп "Волі народу" прокоментував ДТП за участю сина
  Наступний матеріал
  У Сирії розбомбили дитячий садок – 6 дітей загинули
  Теги:
  Loading...

  Киянам вже 3 дні дошкуляє дивний смог

  Смог у столиці: у Києві вміст шкідливих речовин у повітрі перевищив норму за кількома показниками

  Потужний смог, лісова пожежа та сильний град: негода у світі

  У Римі та Мілані через смог заборонили користуватися автомобілями

  У Пекіні та Шанхаї оголосили найвищий рівень небезпеки через смог

  У Пекіні вдруге за цей місяць оголосили найвищий рівень небезпеки через смог