У Данії запровадили податок на масну їжу

  Данія - перша країна у світі, що запровадила податок на масну їжу. Відсьогодні там подорожчають такі продукти, як олія, м`ясо, масло, молоко, сир і усі готові страви, до складу яких входять жирні інгредієнти. Влада сподівається, що цей податок стимулюватиме населення до здорового харчування.

  Данія хоче бути найстрункішою країною у світі. Там запровадили податок на масну їжу. У середньому данцям доведеться переплачувати по три долари за кожний кілограм жирних продуктів.

  Симон Ланд, власник крамниці: "Думаю, вони хочуть, щоби люди купували менше жирних продуктів, натомість вживали більше овочів та фруктів. Мета - гарна, але навряд чи це буде єдиним вирішенням проблеми. Адже змінити звички населення не просто".

  Відсьогодні в країні подорожчають усі молочні, м`ясні продукти, а також солодощі. Новий податок поширюється також на готові страви з великим вмістом жирів, приміром, таких як піца.

  Расмус Хаммерік, мешканець Копенганена: "Передусім, цей податок - можливість наповнити бюджет і вже потім влада має на меті змінити ситуацію в країні зі здоровим харчуванням. Усі податки на алкоголь, тютюн та жирні продукти, я особисто, схвалюю. Треба показати людям, що далі так жити не можна". 

  Міхаель Дабельстін, мешканець Копенгагена: "У нашій країні дедалі більше людей страждають на надмірну вагу. Це, дійсно, проблема і треба з нею боротися. Я нормально сприймаю цей податок, адже спокійно проживу без масної їжі".

  Данія не найтовстіша нація в Європі, хоча першою в світі запровадила податок на жирні продукти. Загалом там не більше десяти відсотків людей з надмірною вагою. Критики вже зараз наголошують - податок на жирні харчі спричинить безлад у ціноутворенні. Водночас Євросоюз досліджує, чи відповідає  новий податок нормам ринкової конкуренції.

  Ганна Ільїних, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  У Києві стартував кубок з картонного моделювання [відео]
  Наступний матеріал
  У Києві - змагання "Козак-квест" [відео]
  Теги: