У Чилі завершено рятувальну операцію на копальні Сан-Хосе

  Операція з порятунку тридцяти трьох чилійських гірників завершилася. Останнього з них підняли з аварійної копальні Сан-Хосе. Раніше повідомляли, що фінальний етап операції триватиме до двох діб, утім рятувальники впоралися удвічі швидше.

  Останнім у рятувальній капсулі на поверхню піднявся Луїс Урсуа. Він був бригадиром зміни 5 серпня, коли у шахті сталася аварія. Усі семидесят днів під завалом, саме він організовував і розбори завалів, і дозвілля гірників.  

  Луїс Урсуа, бригадир врятованих шахтарів: "Нам знадобилася сила духу та відвага, щоби боротися за життя, щоби знову побачити рідних. Мої колеги продемонстрували надзвичайну силу волі".

  Президент країни, Себастьян Піньєра, особисто вітав нагорі кожного із врятованих гірників. Після того, як підняли останнього - подякував шахтарям за мужність і рятувальникам - за зусилля.

  Себастьян Піньєра, президент Чилі: "Завдяки цим чоловікам зараз чилійський народ згуртований, як ніколи раніше. На додачу обіцяю: винні у аварії на шахті Сан-Хосе відповідатимуть за те, що сталося, перед законом". 

  Упродовж наступних шести місяців за врятованими гірниками наглядатимуть медики. У багатьох діагностували проблеми з зубами і зором, а в одного з шахтарів виявили пневмонію. Втім, міністр охорони здоров`я країни відзначив: стан здоров`я врятованих людей - кращий, ніж очікували.

  Хайме Маналіч, міністр охорони здоров`я: "Усі врятовані - у гарній фізичній формі. Завдяки цьому гірникам вдалося пережити складну ситуацію, у якій вони опинилися".

  Тим часом Табір Надії - наметове містечко, у якому жили родичі завалених гірників - демонтують. За два місяці рятувальної операції тут з`явилися школа та лікарня. І зараз тимчасовий персонал складає обов`язки, щоби долучитися до всенародних святкувань, які охопили усю країну.

  Азат Сафаров, Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Порятунок гірників у Чилі: на поверхню піднято 15 шахтарів [відео]
  Наступний матеріал
  Стартував 54-й Лондонський кінофестиваль
  Теги: