У Чехії відкривають для туристів унікальну пам`ятку - віллу Тугендхат

  Вілла Тугендхат, один із найцікавіших будинків у чеському Брно, відкриває двері для туристів. За майже сто років існування вона кілька разів змінювала власників - від гестапо до дитячого санаторію - і лише у 1994 році стала музеєм. Реставрація перлини стилю модерн - майже завершена. Відбудова коштувала державі 9 мільйонів доларів.

  Вільне планування, багато скла та мінімум меблів. Одну з найвідоміших будівель у стилі модерн - віллу Тугендхат - збудували ще у 1930 році. Її замовила заможна родина фабрикантів. Під час будівництва архітектор застосував низку революційних рішень. Приміром, у будинку немає носійних стін, лише металевий каркас, а вікна - можна сховати у підлогу.

  Івета Черна, головний архітектор проекту: "Вілла Тугендхат є бабусею сучасної архітектури. Вона настільки яскрава, що стиль досі копіюють. І в наш час на віллу приїжджають багато архітекторів із олівцями та рулетками. Вони ретельно вивчають кожний сантиметр будівлі".

  На віллі майже відсутні традиційні прикраси. Замість картин декоративну роль відіграє оздоблення стін. Приміром, у вітальні стіна з напівпрозорого оніксу. Взимку, коли сідає сонце, завдяки променям він змінює колір. Реставратори ретельно відновили первісний інтер`єр вілли. Утім, із деякими деталями виникли неабиякі складнощі. За проектом, південна та східна стіни будівлі мають бути скляними.

  Міхал Малашек, головний реставратор: "Було дуже складно відновлювати інтер`єр, адже багато матеріалів у Чехії вже не знайдеш. Приміром, зараз не виготовляють скло такого величезного розміру. Ми замовляли його в Бельгії. Спочатку його розбили під час транспортування. Потім - зробили не того розміру. І лише з третьої спроби вдалося засклити стіни".

  Родина Тугендхатів прожила у своєму будинку лише кілька років. У 1938му їм довелося виїхати з країни. До Чехословаччини вони більше не повернулися. На будинок чекала бурхлива доля. Спочатку там був штаб німецького гестапо. Потому - вілла перейшла до радянського війська, і в ній квартирували кавалеристи. Згодом на віллі була танцювальна школа і дитячий санаторій. І, зрештою, у 1992-му саме тут підписали угоду про розділ Чехословаччини на дві країни. З 1994-го року вілла перетворилася на музей.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Донбас" здобув шосту поспіль перемогу в чемпіонаті ПХЛ
  Наступний матеріал
  В Греції безпритульних рятують від наслідків похолодання
  Теги: