У Чехії новий прем’єр-міністр

  У Чехії - новий прем’єр-міністр. Президент держави, Мілош Земан - призначив на цю посаду колишнього міністра фінансів, економіста Іржі Руснока.

  Раніше глава держави пояснив: прагне, щоби у Чехії з’явився уряд чиновників, а не політиків. Проти ідеї технічного кабінету - виступали представники більшості місцевих політсил. Втім, за чеської конституцією, президент має право призначити главу уряду без узгодження з парламентом. Тепер новий прем’єр має за шістдесят днів сформувати кабмін і отримати вотум довіри від парламентарів. Нагадаємо, попередній прем’єр-міністр Чехії, Петр Нечас - полишив посаду минулого тижня на тлі гучного корупційного скандалу. Поліцейські заарештували за перевищення службових повноважень низку високопсадовців з оточення глави уряду.

  Мілош Земан, президент Чехії: "Новий уряд має стати чимось на зразок пожежної бригади волонтерів, які допомагають загасити полум’я, розпалене кимось іншим. Я переконаний, що політично нейтральний кабінет гарантує чесне і прозоре розслідування усіх політичних і економічних скандалів".

   Іржі Руснок, прем’єр-міністр Чехії: "Головним завданням мого уряду стане формування держбюджету. А парламентарі мусять вирішити, чи готові вони працювати на користь держави, чи здатні лише на сварки і беззмістовні коментарі".

  Попередній матеріал
  У Туреччині не вщухають масові заворушення
  Наступний матеріал
  У США виготовили найдорожче у світі ліжко
  Теги:
  Loading...