У Чехії і Словаччині відзначають річницю "оксамитової" революції

  У Чехії і Словаччині відзначають 20-ту річницю "оксамитової" революції. День, коли поклали край комуністичному режиму, тепер називають Днем боротьби за свободу і демократію. У Празі до свята влаштували черги у магазинах і продають дефіцитний товар за соціалістичними цінами.

  Рівно 20 років томУ з масової студентської демонстрації у центрі чеської столиці почалася "оксамитова" революція. Сьогодні люди теж вийшли на вулиці – вони збираються пройти тим же шляхом, щоби згадати, як усе починалося. Після цього на Народному проспекті планує виголосити промову головний герой революції, перший президент незалежної Чехії Вацлав Гавел.

  Вацлав Гавел, президент Чехії (1993-2003): "Коли я виголошував ту історичну промову у 1989-му, то відчув, що мушу сказати щось надзвичайне, щось хвилююче і поетичне. І тому я сказав: "Правда та любов завжди перемагають брехню та ненависть"."

  Міська влада Праги вирішила оригінальним способом нагадати про події 20-річної давнини. Сьогодні мешканці чеської столиці у магазинах можуть  придбати дефіцитний товар за соціалістичними цінами, чи постояти у довжелезних чергах. Після 20 років більшість чехів позитивно оцінюють зміни, що сталися в їхній країні. «Оксамитова» революція, на думку двох третин громадян республіки, стала найважливішою подією сучасної історії держави. Головними досягненнями листопАда 1989-го вони вважають свободу демократії і підприємництва.

  Павло, студент: "Мені тоді було лише шість років. Моя родина дуже активно виступала проти комуністичного режиму. Жоден з нас не вступав до партії. І хоча я майже не пам`ятаю ті часи, досі залишаюся активним ворогом комунізму".

  Відзначають 20-ту річницю революції і у сусідній Словаччині. У найбільших містах країни проходять виставки документів і фотографій, концерти і зустрічі з учасниками подій 17 листопада 1989 року. Утім у Словаччині, яка проголосила незалежність у 1993-му, ювілейні заходи відбуваються не так урочисто, як у Чехії.

  Попередній матеріал
  Україна подала заявку на реєстрацію кириличного домену .укр
  Наступний матеріал
  Обама зустрівся з китайським лідером Ху Дзіньтао
  Теги: