Обама зустрівся з китайським лідером Ху Дзіньтао

  Не думати лише про себе - нова теза у спілкуванні між США та Китаєм. У Піднебесній президент США Барак Обама зустрічався з китайським лідером Ху Дзіньтао. За зачиненими дверима вони обговорювали зміни клімату та економіку, а також ядерні програми Північної Кореї й Ірану.
  Попри усі заклики до глибшої співпраці, між Пекіном та Вашингтоном - чимало суперечностей, зокрема і в економічній галузі. Обидві країни дорікають одна одній протекціонізмом. Утім, нинішній візит Обамидо Китаю сприймають дуже позитивно. Оглядачі наголошують: для Піднебесної важливо, що американський лідер відвідав Пекін ще у першій половині свого президентського терміну. Візит до Китаю Барак Обама розпочав напередодні у Шанхаї. Це його перше азійське турне, яке завершиться завтра - у Південній Кореї.

  Барак Обама, президент США: "Я хочу наголосити на тому, що народ США зацікавлений у тісніших відносинах з народом Китаю. Ми заохочуємо різноманітні культурні та академічні обміни. Якомога глибша і ширша співпраця США та Китаю - в інтересах не лише двох наших країн, але й усього світу".

  Попередній матеріал
  У Чехії і Словаччині відзначають річницю "оксамитової" революції
  Наступний матеріал
  Питання про надання "Нафтогазу" $300 млн кредиту - відклали
  Теги: