У Брюсселі експерти боротьби з тероризмом обговорили ситуацію з Брейвіком

  Норвезького кілера Андерса Брейвіка судитимуть не раніше 2012-го року. Про це повідомив генпрокурор країни. Розслідування проводитиме спеціальна "Комісія 22-го липня". У Брюсселі тим часом обговорили ситуацію експерти боротьби з тероризмом. Вони не виключають можливості подібних атак у інших країнах Європи. То ж обіцяють посилити співпрацю. А також - встановити суворий контроль над купівлею хімікатів із яких Андерс Брейвік виготовив вибухівку.

  Представники антитерористичних центрів країн Євросоюзу провели у Брюсселі неформальну зустріч зі своїми колегами із Норвегії, яка не належить до ЄС, але є членом Шенгенської зони. Мета зібрання - оцінити ситуацію, що склалася в Європі після норвезьких терактів. Деякі фахівці не виключають, що ці злочини можуть потягти за собою хвилю інших, подібних. Скоїти їх можуть люди схожих переконань, що і норвезький кілер, Андерс Брейвік. На думку учасників зібрання - треба посилювати ефективність співпраці у галузі боротьби із тероризмом.

  Збіґнєв Мушинський, голова польського антитерористичного центру: "Ми хочемо оцінити усі наявні у нас канали обміну інформацією - як швидко вони діють, і наскільки ефективно у різних ситуаціях. І ще - як ми можемо оцінювати потенційну загрозу. Усе це має допомогти нам уникнути майбутніх трагедій".

  Також учасники брюссельської зустрічі наполягають на встановленні більш суворого контролю за купівлею хімікатів, із яких Брейвік виготовив вибухівку. Не виключають запровадження спецліцензій для потенційно небезпечних покупок. Частину речовин зловмисник купив у Польщі і цілком легально. Хімікати використовуються як добрива, а Брейвік - володів біофермою. Напередодні запаси його вибухівки - знешкодили. Суд над терористом відбудеться не раніше 2012-го року - повідомив генпрокурор країни. Зараз зловмисник перебуває у попередньому ув’язненні в повній ізоляції. Жертвами його терактів стали понад сімдесят людей. Десятки поранених мають тяжкі травми, зокрема - і психологічні.

  Хавард Ларсен, парамедик: "Те, що сталося на Утої - важко описати. Але згадайте фільми про концентраційний табір - це щось подібне. У постраждалих - порожній погляд, травмована психіка. Ось, наприклад, уявіть - один із моїх колег, парамедиків, намагався допомогти пораненому підліткові. А він відступав від нього, запитуючи - ви збираєтесь нас застрелити?"

  На острові Утоя, де Брейвік вчинив масову розправу над людьми із молодіжного табору - завершили пошуки зниклих безвісти. Скільки їх - поки що не називають. А у центрі Осло, до одного із соборів, люди продовжують нести свічки і квіти в пам’ять про загиблих.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Донецьку розпочався суд у справі закриття української школи [відео]
  Наступний матеріал
  Змагання рибалок на Київщині [репортаж, відео]
  Теги: