У Брюсселі стартував екстрений саміт ЄС із порятунку Греції

  У Брюсселі стартував екстрений саміт країн Єврозони. Головна мета заходу - розробити другу програму фінансової допомоги Греції. Адже перша, яку сформували ще рік тому, не дала результатів, відтак країна опинилася на межі дефолту і, тим самим, поставила під загрозу європейську валюту.

  Порятунок Греції - залежить від Німеччини та Франції. Саме на ці країни покладають головні сподівання члени єврозони. Напередодні провели переговори німецький канцлер Ангела Меркель і французький президент Ніколя Саркозі. Затягнулися вони на сім годин. Деталі домовленостей поки що не розголошують. Відомо, що Ніколя Саркозі та Ангелі Меркель вдалося узгодити попередню схему допомоги Греції.

  Фідель Петер Хелмер, власник банку: "Очевидно, Меркель і Саркозі говоритимуть у Брюсселі в один голос. Адже треба рятувати ситуацію у єврозоні".

  Про те, що перемови у Брюсселі будуть довгочасними, говорить той факт, що організатори цього разу не вказали навіть приблизної тривалості саміту. Але часу на довгі роздуми не лишилося, наголошують експерти. Якщо керівництво Євросоюзу не сформує принципів, як саме рятувати фінансову систему - масштабна криза може спіткати єврозону вже найближчими тижнями.

  Міхаліс Массуракіс, головний економіст банку: "По-перше, ринки хочуть побачити, що в єврозоні здатні на швидкі і тверді рішення. Адже, окрім Греції, є ще проблеми в інших країнах - зокрема, в Іспанії, Португалії та Італії". 

  Раніше в ЄС сподівалися, що врятують Грецію від фінансової прірви завдяки багатомільярдному кредиту. Але програма допомоги від МВФ та ЄС розміром у 110 мільярдів євро не дала успішного результату - борги країни зростають, грошей не вистачає. Населення виходить на акції протесту, позаяк в обмін на фінансову допомогу країна зобов`язалася економити на соціальних виплатах. 

  Яніс Делліс, власник крамниці: "Усі ми дуже чекаємо на допомогу від Франції та Німеччини. І не лише заради себе, а заради порятунку усієї Європи. Адже Італія, Португалія та Іспанія разом із Грецією тягнуть Європу на дно. Стабільність євро під загрозою".

  Кіпр може стати наступною державою, якій знадобиться фінансова допомога. Країна має тісні зв`язки з Грецією, яка балансує на межі дефолту. І саме через грецькі проблеми - може обвалитися й економіка Кіпру.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд у справі Діденка, Макаренка та Шепітька оголосив перерву до 25 липня
  Наступний матеріал
  В Криму оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки
  Теги: