Тисячі жителів Ташкенту вийшли на вулиці попрощатися з Карімовим

В Узбекистані з 3 вересня у зв'язку зі смертю глави держави оголошено триденний траур

В Узбекистані в останню путь проводять президента Іслама Карімова. На вулиці Ташкента попрощатися з лідером вийшли тисячі людей. Кортеж із тілом глави держави проїхав містом і після вирушив до аеропорту. Поховають Карімова сьогодні на самаркандському кладовищі, поруч з матір'ю та братами.

Світові лідери висловили співчуття у зв'язку із смертю президента Узбекистанка. Серед них - чільники Китаю, Азербайджану, Грузії та Сполучених Штатів. Вшанував пам'ять і український президент Петро Порошенко. Відповідне повідомлення оприлюднила Адміністрація Президента у Twitter. А  Генеральний секретар ООН зазначив - після смерті Карімова готовий і надалі тісно співпрацювати з урядом і народом Узбекистану.

"Люди прибували по одинці і збиралися організовано, більшість прийшли заздалегідь, до 5 годин ранку, побоюючись, що вулиці перекриють, і транспорт не буде допущений до місця проходження кортежу. Проте побоювання виявилися марними: автомобілі та громадський транспорт ходили до останнього, а народ все прибував", - йдеться у повідомленні видання ZN.UA.

Зазначається, що присутніх було "кілька сотень тисяч", вони кидали квіти під колеса похоронного кортежу, а жінки плакали.

Питання про смерть Іслама Карімова, який незмінно правив Узбекистаном з 1990 року, не сходило з передовиць світових ЗМІ ще від 29 серпня, коли про це вперше повідомили незалежні узбецькі ЗМІ. Офіційна влада довго не коментувала інформацію про смерть президента, але 31 серпня було оприлюднено офіційне привітання Карімова до Дні незалежності республіки.

У ЗМІ зазначали, що про смерть Іслама Карімова повідомлять офіційно лише після завершення святкувань. Після цього низка джерел у дипломатичних і медичних колах неодноразово повідомляла, що Карімов таки помер. Та влада Узбекистану зробила заяву лише ввечері 2 вересня. А згодом про смерть Карімова повідомила і його дочка.

Попередній матеріал
Могеріні: ЄС готовий посилити свою підтримку для виконання Мінських домовленостей
Наступний матеріал
Меркель і Олланд обговорять питання України на саміті G-20

Уряд Узбекистану оприлюднив медичний висновок про причину смерті Карімова

Дочка Карімова: Президент Узбекистану помер