Тисячі туристів зустріли день імовірного кінця світу на батьківщині майя [відео]

  Кінець світу знову відтерміновується. Армагедон, який обіцяли на 21 грудня, не відбувся. На неможливості кінця світу наголошували й нащадки майя - для них кінець календаря символізує лише завершення 13-го бактуна - майже чотирьохсотлітнього періоду - і початок нової ери.

  Такого туристичного буму Мексика, Беліз та Гватемала не знали ніколи. Із усього світу до трьох країн Центральної Америки, де колись панувала цивілізація майя, прибули тисячі туристів. Усіх вабило бажання зустріти у стародавніх храмах кінець світу, який, начебто, збігається із завершенням майянського календаря. Поки іноземці бронювали авіаквитки та готелі, нащадки майянців готувалися до зустрічі нової ери. Люди зібралися у столиці Гватемали на руїнах Каминальхуйу, що в перекладі з майянської означає "пагорб смерті". Там тисячі людей взяли участь у церемонії "Останнє сонце" - проводів останнього дня старої епохи та зустрічі нового світанку. 

  Рошче Чаваджай, майя: "Для нас це дуже важливе святкування, під час якого ми маємо зібратися разом та проаналізувати власні життя та існування у той спосіб, який використовували наші пращури".

  Не думати про смерть, а про вічне - закликав людство майянський духівник.

  Феліпе Ґомес, духівник: "Люди мають вирішити, чи хочуть і надалі так само жити, Для того, щоби бути цілісною людиною, ми маємо поважати землю, ліси, гори, річки, озера, океани. Адже люди не можуть існувати без них".

  Утім, більшість туристів не почули запевнень майя, що кінця світу не буде. Чи не найбільше людей приїхало до стародавнього храмового комплексу Тікаль у Гватемалі. Там, поблизу головної святині - піраміди Велетенського Ягуара, майянці провели церемонію народження нової ери. За їхнім  календарем, 21 грудня завершується 13-й бактун - період із 394 років - і починається нова епоха. Урочистості розпочалися о 5 ранку за київським часом і тривали 10 годин. Учасники дійства винесли на ношах короля і королеву у традиційному вбранні, під музичний супровід, подібний до співу птахів та гарчання ягуара. Спостерігати за церемонією пощастило лише трьом тисячам людей, серед них - і майянські вожді та президент Гватемали Отто Перес. Після зустрічі світанку наступної ери туристи розішлися по готелях - відсипатися.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Красному Лучі запровадили платний проїзд центром міста [відео]
  Наступний матеріал
  Активіст: Мінкульт повернув Гостиному двору статус пам`ятки
  Теги:
  Loading...