Тисячі протестувальників під стінами грецького парламенту

  Тисячі протестувальників - під стінами грецького парламенту. Це - учасники загального страйку, що до завтрашньої ночі триватиме у країні. На роботу не вийшли державні службовці, зокрема - лікарі та транспортники. Організували протест - найбільші профспілки країни. Їхня мета - завадити ухваленню нового пакету "ощадливих реформ", які просуває прем`єр-міністр Папандреу. Реформу цього тижня обговорюють у парламенті.

  Георгіос Папандреу, прим`єр Греції: "Дослухайтеся до своєї душі, до вашої громадянської совісті! Затвердивши цей план, ми завершимо період невпевненості, який переживає Греція, перегорнемо складну сторінку та розпочнемо нову главу в нашій боротьбі".

  Полум`яна промова зазвичай стриманого прем`єр-міністра Греції не залишила байдужими його співгромадян. Але ефект - протилежний сподіванням Георгіоса Папандреу. Греки відповіли на пропозицію укотре затягнути паски - не смиренністю, а новим протестом. Дводенний страйк - по всій країні - оголосили державні службовці, лікарі, водії швидкої, вчителі, поштарі та навіть актори державних театрів.

  Герасимос Суліс, безробітний: "Кожен наступний етап плану суворої економії значно погіршує наш рівень життя. Через кризу я втратив роботу й не маю грошей, щоби купити цигарок чи заправити машину. Уряд просто добиває нас своїми рішеннями".

  Під тиском громадського осуду й рішучої позиції прем`єра, грецький парламент - цього тижня розглядатиме новий ощадливий пакет - зі скорочення бюджетних витрат, підвищення податків та приватизації державної власності. Протягом наступних п`яти років Афінам потрібно зекономити 28 мільярдів євро - щоби й надалі одержувати допомогу від МВФ та Євросоюзу. Але пересічним грекам до фінансових аргументів уряду - байдуже.

  Анастасіос Тохас: "Ці виснажливі обмеження просто безглузді. Якби ж то хтось довів, що вони ефетивні, то ми може і погодилися б, але ми не віримо в їхню дієвість".

  Спирос Ленардопулос: "Грецькі робітники - у трагічній ситуації, біля самої межі бідності. Уряд оголосив нам війну, і ми - прийняли виклик".

  Проти нових заходів економії - напередодні їхнього розгляду у парламенті - виступили дві найбільші профспілки Греції. Це - 2,5 мільйони робітників. Їхній страйк не помітити неможливо - зупиниться транспорт. В аеропортах страйкують диспетчери - по 8 годин щодня. А отже, у вівторок і середу, слід чекати масових затримок і скасування рейсів. Не ходять і пороми до островів. Стоїть залізниця. Водії громадського транспорту - теж страйкують. За винятком єдиної гілки столичної метро - що веде до площі перед парламентом - де збирається опозиція.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Міжнародний етнофестиваль "Трипільські зорі" стартував у Черкасах
  Наступний матеріал
  Перший корабель "Флотилії свободи" вирушив із Греції
  Теги: