У небо не злетіли три сотні літаків. Більшість скасованих рейсів мали здійснити по Німеччині. Сісти в лайнери не змогли також пасажири з квитками до ропейських країн, США, Мексики, Китаю та Японії. 19 тисяч бортпровідників вимагають поліпшення умов праці та збільшення платні на 5 відсотків.
Асеако Мото, пасажирка з Японії: "Я розумію, чому вони страйкують, але я трохи зла, бо маю отут чекати і нічого не можу вдіяти".
Чоловік: "Можливо, страйкарі й заслуговують на вищу зарплатню. Але нас, як пасажирів - усі ці акції протесту просто дратують. Наш рейс, на щастя, вилетить вчасно. Але багатьом іншим людям - доведеться чекати у аеропорту".
Страйк, що розпочався минулого тижня у Франкфурті, перекинувся на аеропортИ Мюнхена та берлінський "Теґель". Профспілка стюардів веде перемови з керівництвом "Люфтганси" більше року. У разі провалу нинішньої акції, бортпровідники погрожуть наприкінці тижня оголосити загальний страйк.
Ніколей Бойбліс, голова профспілки: "Якщо керівництво компанії не припинить зверхньо ставитися до наших потреб - ми більше не будемо вдаватися до локальних і тимчасових страйків, а організуємо загальнонаціональний виступ. Усе вирішать найближчі кілька днів".
В авіакомпанії ж готові підвищити платню на три з половиною відсотки та закликають працівників припинити акцію.
Клаус Вальтер, речник авіакомпанії Lufthansa: "Ми готові домовлятися, фактично, ми ніколи і не полишали стіл перемов. Закликаємо профпсілку повернутися до діалогу і припинити боротьбу, адже вона негативно впливає на наших пасажирів".
Страйк бортпровідників "Люфтганси" завдав клопоту й українцям. Рейси з Борисполя до Франкфурта та у зворотньому напрямку скасували. В аеропортах намагаються організувати переліт для пасажирів іншими літаками.
Мирослава Пеца, Олена Хоменко, "5 канал".