Тисячі пасажирів не змогли сьогодні вилетіти з німецьких аеропортів через страйк бортпровідників [відео]

  Зіпсовані відпустки та скасовані відрядження. Тисячі пасажирів не змогли сьогодні вилетіти з німецьких аеропортів через страйк бортпровідників авіакомпанії "Люфтганса" - вони вже мало не рік вимагають від керівництва підняття зарплат на 5-ть відсотків. Сьогодні влаштували кількагодинний страйк у трьох аеропортах, і погрожуть - якщо до їхніх вимог не дослухаються - оголосять загальнонаціональний страйк.

  У небо не злетіли три сотні літаків. Більшість скасованих рейсів мали здійснити по Німеччині. Сісти в лайнери не змогли також пасажири з квитками до ропейських країн, США, Мексики, Китаю та Японії. 19 тисяч бортпровідників вимагають поліпшення умов праці та збільшення платні на 5 відсотків.

  Асеако Мото, пасажирка з Японії: "Я розумію, чому вони страйкують, але я трохи зла, бо маю отут чекати і нічого не можу вдіяти".

  Чоловік: "Можливо, страйкарі й заслуговують на вищу зарплатню. Але нас, як пасажирів - усі ці акції протесту просто дратують. Наш рейс, на щастя, вилетить вчасно. Але багатьом іншим людям  - доведеться чекати у аеропорту".

  Страйк, що розпочався минулого тижня у Франкфурті, перекинувся на аеропортИ Мюнхена та берлінський "Теґель". Профспілка стюардів веде перемови з керівництвом "Люфтганси" більше року. У разі провалу нинішньої акції, бортпровідники погрожуть наприкінці тижня оголосити загальний страйк.

  Ніколей Бойбліс, голова профспілки: "Якщо керівництво компанії не припинить зверхньо ставитися до наших потреб - ми більше не будемо вдаватися до локальних і тимчасових страйків, а організуємо загальнонаціональний виступ. Усе вирішать найближчі кілька днів".

  В авіакомпанії ж готові підвищити платню на три з половиною відсотки та закликають працівників припинити акцію.

  Клаус Вальтер, речник авіакомпанії Lufthansa: "Ми готові домовлятися, фактично, ми ніколи і не полишали стіл перемов. Закликаємо профпсілку повернутися до діалогу і припинити боротьбу, адже вона негативно впливає на наших пасажирів".

  Страйк бортпровідників "Люфтганси" завдав клопоту й українцям. Рейси з Борисполя до Франкфурта та у зворотньому напрямку скасували. В аеропортах намагаються організувати переліт для пасажирів іншими літаками.

  Мирослава Пеца, Олена Хоменко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  100 малюнків від 20 жертв домашнього насильства презентували у столичному центрі роботи з жінками
  Наступний матеріал
  За 4 млн грн на Запоріжжі винищують свиней
  Теги: