Тисячі мешканців Землі продовжють готуватись до апокаліпсису [відео]

  21-ше грудня щойно настало в острівній країні Кірибаті в Тихому океані. Й хоча, за календарем майя, кінець світу там мав уже відбутися, але жодних катаклізмів не трапилося. І все ж, попри численні спростування апокаліпсису, підготовка до нього триває. Тисячі мешканців Землі шукають найнадійніше місце схову та запасаються харчами.

  Старовинне село на заході Туреччини переживає справжній туристичний бум. Тамтешні мешканці упевнені - це єдине безпечне місце на період кінця світу. Адже календар майя не згадує про нього. Місцеві торговці вже випустили колекцію вин, солодощів та парфумів, присвячених кінцю світу.

  Оркун Чімбарчі, турист: "Це сувенірне вино, щоби запам’ятати той день. Коли він настане, я вип’ю його з дітьми та онуками".

  Журналіст: "Ви вважаєте цей день настане?"

  Оркун Чімбарчі, турист: "День, коли я вип’ю цю пляшку - настане безумовно". 

  Готелі поблизу гори Ртань - або Сербської піраміди, як її ще називають - вщент заповнені. Цієї місцини кінець світу не торкнеться, стверджують місцеві мешканці. Всередині пірамідальної гори й досі живе потужний чаклун, а навколішні ліси мають магічну силу. Навіть чутки, що незвичайну гору збудували прибульці, які мають повернутися цієї п’ятниці - нікого не хвилюють. Люди все одно готові викладати по півтисячі євро за ніч у місцевих готелях.

  Драголюб Аранджелович, турист: "Ми намагалися забронювати номер на двадцять перше, утім нам кажуть - усе зайняте. Мовляв, трапиться кінець світу. Але я гадаю - це маячня".

  Душко Божич, турист: "Гадаю, це не кінець світу, а просто початок нової ери. Сподіваюся, це буде Золота ера, коли добрі люди об’єднаються".

  А от у сусідній Боснії проти кінця світу влаштували акцію протесту. На думку активістів, підстави для хвилювання просто смішні. Відтак, вони вирішили привселюдно їх висміяти.

  Ріад Прельєвич, організатор: "Ми просто сміємося з того, що люди вірять, що буде кінець світу. Вони навіть не знають, що має трапитися, але все одно хвилюються. Це просто смішно".

  З посмішкою на кінець світу дивляться й німці. Тамтешні вчені гостро критикують тих, хто збагачується на розповсюдженні подібних чуток. На їхню думку, теорія, що по закінченні циклу з п’яти тисяч років на землю прийде бог хаосу та руйнування - лише чиясь вигадка.

  Карл Хіллінгер, продавець їжі тривалого зберігання: "Я ніколи не питаю, навіщо люди купують мою їжу тривалого зберігання. Утім, коли клієнт починає запитувати, чи прийде пакунок до двадцять першого грудня - усе стає зрозумілим".

  Бернд Хардер, письменник: "У такі часи з’являється багато шахраїв, які хочуть продати засоби від страху. Схема стара - спочатку вигадується страх, тоді починаються продажі амулетів, бункерів, та гороскопів. Добре, що більшість відноситься до цього з гумором".

  За опитуваннями, в те, що кінець світу трапиться за часів їхнього життя, вірить близько п’ятнадцяти відсотків населення земної кулі. Десять відсотків з них упевнені, що він трапиться саме по закінченню календаря майя.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Канаді протестували проти вилучення мавпи у власниці
  Наступний матеріал
  Київрада відмовилася розглядати питання Гостиного двору [відео]
  Теги:
  Loading...