Тисячі людей в Латинській Америці шикуються в черги біля дипломатичних представництв Іспанії

  Тисячі людей в Латинській Америці шикуються в черги біля дипломатичних представництв Іспанії. Усі вони хочуть отримати іспанське громадянство, як нащадки вигнанців громадянської війни 30-х років. Сьогодні - останній день подання заяв.

  Сотні кубинців та аргентинців зібралися біля консульств Іспанії у своїх країнах. Сьогодні - останній день дії закону "Історичної спадщини Іспанії". Він дає право отримати громадянство будь-кому, чиї предки залишили цю країну в першій половині 20-го сторіччя. Тоді через громадянську війну Іспанію були змушені залишити тисячі мешканців. Зараз їхні нащадки можуть отримати громадянство і паспорт.

  Роміна Отеро, мешканка Аргентини: "Коли іспанці були змушені залишити країну через громадянську війну, країни Латинської Америки відчинили для них двері. Тут людям надали можливість жити і працювати. У нас багата спільна історія".

  Для кубинців наявність іспанського паспорта значно полегшує подорожі за кордон. У країні діють суворі обмеження щодо еміграції. Для багатьох кубинців це чудова нагода побачитися з рідними за кордоном. Люди сподіваються, що влада піде назустріч та скасує обмеження на подорожі. Рауль Кастро вже проголосив про ймовірні зміни у політиці.

  Даніела Робле, кубинка: "Це - чудово. Вони мають змінити закони про міграцію. Кубинці теж мають право подорожувати світом. Але поки що це лише мрія".

  Дейзі Рамос, кубинка: "Кожен хоче скористатися можливістю побачитися з рідними. Сімейна розлука - неймовірно сумна річ".

  У більшості країн заяву можна подати через Інтернет. На Кубі ж лише особисто у консульстві. Інтернет у країні контролюється владою. Понад 60 тисяч кубинців уже отримали іспанське громадянство. За останніми підрахунками міністерства зовнішніх справ Іспанії їх кількість може зрости ще на 180 тисяч. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Киргизстані здійснив аварійну посадку ТУ-134
  Наступний матеріал
  Підготовка до Нового року завершується у Нью-Йорку
  Теги: