Тисячі єгиптян знову зібрались на цетральній площі Каїру

  Тисячі єгиптян знову зібрались на цетральній площі Каїру. Вимоги незмінні - відставка президента Мубарака. А напередодні той вкотре заявив, що не піде у відставку до завершення терміну своїх повноважень. Таку позицію Хосні Мубарак підтвердив у телезверненні до народу нинішньої ночі. Втім, нагалосив, що деякі зі своїх повноважень - передасть віце-президентові Омару Сулейману. Той відтепер завідуватиме питаннями зовнішньої та внутрішньої політики держави.

  Так відреагували на телезвернення президента протестувальники з площі Тахрір. Люди розраховували, на відставку президента. Тож заяву Мубарака вони вважають політичною махінацією. Адже, незважаючи на часткову передачу повноважень, Мубарак все ще має право розпускати парламент, відправляти у відставку уряд та вносити пропозиції змін до конституції держави. Виступ віце-президента Сулеймана одразу після президентської промови - ще сильніше роздмухав гнів демонстрантів. Сулейман закликав народ - припинити протести і повертатися до звичного життя.

  Омар Сулейман, віце-президент Єгипту: "Молодь Єгипту, народні герої! Повертайтеся до своїх домівок та робіт! Країні потрібні ваші сили, щоби розбудовувати і покращувати щиття, створювати щось нове. Не слухайте упереджені супутникові телеканали - єдина їхня мета - збити вас з пантелику, послабити Єгипет та знищити імідж нашої країни. Прислухайтеся лише до своєї совісті".

  Протестувальників заклики віце-президента - не переконали. Після телезвернень високопосадовців -тисячі людей пройшли маршем до президентського палацу. Вони залишилися там на ніч, вимагаючи негайної відставки Мубарака. Інша частина мітингувальників - відправилася протестувати до будівлі державного телебачення країни. Десятки тисяч людей - залишилися і на центральній площі Каїра. Вони скандували гасла з вимогами про відставку Мубарака.

  Перший протестувальник: "Ми зовсім не сподівалися такої заяви від Мубарака. Зараз усі ми хочемо одного - щоб він негайно звільнив посаду і дозволив настати новій ері у історії Єгипту".

  Другий протестувальник: "Ми просили його піти вже не раз і не два. Але він продовжує чіплятися за владу - просто повірити в це не можу! Мубарак мусить негайно піти у відставку!"

  Світова спільнота - бурхливо відреагувала на останню заяву Мубарака. Верховний представник ЄС з зовнішньої політики Кетрін Ештон наголосила, що зміна влади у Єгипті потрібна негайно. Президент Франції Ніколя Саркозі - висловив сподівання, що Єгипет розвиватиметься у напрямку демократії, а не диктатури. Американський сенатор Джон МакКейн назвав відмову Мубарака негайно піти з посади - вкрай невдалим і тривожним знаком. А лідер єгипетської опзиції, Мухаммед Ель-Барадеї, у своєму мікроблозі у Твіттері написав - Єгипет вибухне. Армія зараз повинна врятувати країну.

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Нігерійські пірати звільнили з полону українця
  Наступний матеріал
  Міжнародний кінофестиваль "Берлінале" стартував зі скандалів
  Теги: