Міжнародний кінофестиваль "Берлінале" стартував зі скандалів

  Міжнародний кінофестиваль "Берлінале" стартував зі скандалів. У журі відсутній один із суддів. Частину матеріалів документальної стрічки "Ходорковський", яку привезла Росія, вкрали напередодні. Оповита інтригою і стрічка "У субботу", яку відзняли спільними зусиллями України, Росії та Німеччини. Москва ображається, що українці називають стрічку своєю і вже зараз розмірковують як ділитимуть нагороду, у разі якщо вона отримає ведмедя.

  Шістдесят перший "Берлінале" тільки-но розпочався, а довкола нього вже вирують пристрасті. Увага прикута до фестивалю зовсім не через знаних режисерів. Кінозірок серед учасників небагато. А от скандали у журі і довкола стрічок, що претендують на головні призи золотих і срібних ведмедів, -  чимало. Одне з суддівських крісел пустуватиме протягом кінофестивалю. Іранський режисер Джафар Панахі не приїхав: на Батьківщині його ув`язнили, заборонили полишати терени рідної країни і займатися професійною діяльністю.  

  Дітер Косслік, директор "Берлінале": "Ми запрошували Джафара Панахі ще торік і дотепер сподівалися, що він, таки, приїде на кінофестиваль. проте, на жаль, його крісло у журі пустуватиме".

  На знак захисту опального режисера і свободи слова в Ірані кінофестиваль демонструватиме усі фільми Джафара Панахі, а також покаже чотири нові іранські кінокартини. Іран - велика тема цьогорічного Берлінале наголошує директор фестивалю - Дітер Косслік. Ще одна кінокартина, яка наробила галасу, - "У суботу", відзнята спільними зусиллями України, Росії та Німеччини. Стрічка про Чорнобильську катастрофу. Росіянам не до вподоби, що українські ЗМІ подають стрічку як українську. Від Росії за головний приз "Берлінале" боротиметься ще й документальний фільм "Ходорковський". Напередодні фестивалю вкрали частину матеріалів стрічки, проте її, таки, покажуть у конкурсній програмі, заспокоюють організатори.

  Кирило Туші, режисер фільму Ходорковський: "Ходорковський  так само, як будь-яка людина, не хоче коритися і плекає надію на звільнення. Як ми вже чули, президент Медведєв розпочав нове розслідування цієї справи - і це дуже позитивний знак. У інтерв"ю мені Ходоровский сказав, що не хоче бути фігурою у шаховій грі влади між Путіним та Медведєвим, а також не бажав би стати героєм історії, режисером якої не виступає".

  Загалом на кінофестивалі покажуть чотириста стрічок з майже шістдесяти країн світу. Поки що глядачі мали змогу насолодитися вестерном "Залізна хватка". Саме цією позаконкурсною роботою, режисерів братів Коенів,  відкрився Берлінале. 

  Ганна Ільїних, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Тисячі єгиптян знову зібрались на цетральній площі Каїру
  Наступний матеріал
  У Харкові ліквідують 3 мистецькі центри і створюють 1 [репортаж, відео]
  Теги: