Турецька поліція почала арешти іноземців-"підбурювачів" протестів [відео]

  Одинадцятьох іноземних громадян заарештували правоохоронці у Туреччині. Їм закидають підбурювання до заворушень і підтримку антиурядових протестів. Під підозру потрапили четверо американців, два британці, двоє французів, індієць, німець та грек. Антиурядові акції у Туреччині не вщухають уже тиждень. За цей час загинули четверо, тисячі зазнали поранень. Активісти звинувачують владу в авторитаризмі та придушенні громадських свобод, зокрема - і свободи слова.

  Вранішня Анкара виглядає спокійною. Бійки маніфестантів із поліцією точилися усю ніч, але під ранок усе стихло. Тепер на вулицях працюють комунальники: ліквідовують наслідки заворушень. А мешканці столиці прямують до яток із пресою, щоби купити свіжу газету. Втім, чимало турків зізнаються: роботою державних ЗМІ невдоволені - антиурядові протести, що охопили усю країну, медіа висвітлюють недостатньо.

  Місцева мешканка: "Стежити за подіями по телевізору чи за допомогою газет нереально. Більшість ЗМІ контролює уряд, тож отримати достовірну інформацію дуже складно".

  Місцевий мешканець: "Єдине джерело, з якого я дізнаюся про свіжі новини - це соціальні мережі. Так само, як усі мої друзі та знайомі - користуюся фейсбуком та твіттером, читаю блоги. Лише так можна залишатися у курсі подій".

  За допомогою інтернету турки дізналися, зокрема, про низку вимог до влади, яка сформулювала напередодні ініціативна група протестувальників. Вони вимагають зберегти стамбульський парк Гезі, через який і почалися протести, заборонити поліції застосовувати сльозогінний газ, відпустити всіх затриманих під час заворушень і розширити демократичні свободи - зокрема, і свободу слова. Втім, сподівань на те, що уряд дослухається до цих вимог у активістів небагато.

  Протестувальник: "Стамбулу не потрібні нові забудови. Ми хотіли лише зберегти міський парк Гезі, і донести своє прагнення до уряду. Але нас ніхто не слухає".

  Прем`єр ігнорує наші вимоги. Таке враження, що влада нас просто не чує.

  Аналітики кажуть: протести в Туреччині не вщухнуть, допоки влада не погодиться на діалог з людьми.

  Юсуф Каніл, політичний оглядач: "Ці протести не припиняться самі по собі. Уряд мусить якось компенсувати те, що сталося за минулий тиждень. Віце-прем`єр визнав, що поліція перевищила повноваження. Але його вибачень - недостатньо. Люди не заспокояться, допоки не полишить посаду міністр внутрішніх справ та низка поліцейських чиновників".

  Уряд країни, тим часом, очікує на повернення прем`єра Ердогана. Той пообіцяв: щойно прибуде з північноафриканского турне - наведе в країні лад. А мітингарі запланували до приїзду глави уряду приурочити новий масштабний протест.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Опитування: найбільші вороги преси - Азаров, Янукович і Захарченко [відео]
  Наступний матеріал
  Прокурор у справі Щербаня отримав підвищення
  Теги: