Туреччина нарешті звернулась по допомогу до міжнародної спільноти

  Ще одну людину живою дістали з-під завалів турецькі рятувальники. 27-річна жінка була під уламками майже три доби. Пошукова операція триває вже третю ніч. Рятувальникам заважає негода - у регіоні почався дощ. Влада країни оприлюднила новий список загиблих. Жертв - уже чотириста п`ятдесят дев`ять. Шпиталізовані - півтори тисячі осіб.

  Під дощем за нульової температури шукають вцілілих під уламками будівель в постраждалому від землетрусу регіоні Туреччини. Рятувальникам допомагають військові. Цієї ночі живим вдалося витягнути з-під завалів вісімнадцятирічного студента. Він перебував у пошкодженій будівлі близько шістдесяти годин.

  Люди, які втратили свої домівки, мешкають у наметах і скаржаться на брак гуманітарної допомоги. Уряд Туреччини звернувся по допомогу до міжнародної спільноти. Намети, медикаменти, питну воду і харчі - уже надіслали кілька країн, зокрема Японія та Ізраїль.

  Унал Топрак, місцевий мешканець: "В наметах дуже холодно. Можемо зігрітися лише на вулиці біля вогнища. Не вистачає ковдр. У нашому наметі під однією ковдрою сплять десять людей. Тут багато старих і дітей. За такої погоди вони погано почуваються. Влада досі не змогла забезпечити організованої видачі гуманітарної допомоги". 

  Турецька поліція вранці вгамувала заворушення у в`язниці міста Ван. Напередодні населений пункт сколихнув повторний поштовх. У тюрмі почалася паніка. В`язні вимагали випустити їх на свободу. Хтось влаштував пожежу, на кількох охоронців напали з ножами. Зрештою, адміністрація закладу пообіцяла засудженим перевести їх до в`язниць в інших містах. Це й зупинило сутички. Основний поштовх магнітудою сім цілих і дві десятих зафіксували на південному сході Туреччини в неділю. Стихія зруйнувала більше двох тисяч будинків. Сорок тисяч людей - стали безхатченками.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столиця Таїланду поступово йде під воду
  Наступний матеріал
  На Луганщині виявили давній печерний монастир [відео]
  Теги: