Столиця Таїланду поступово йде під воду

  Під воду потроху йде Бангкок. Місту не вдасться уникнути затоплення. Попри усі зусилля рятувальників, відвести потоки води від столиці не вдається. Влада уважає, що за кілька днів захисні дамби не витримають тиску. У місті триває евакуація.

  Бангкок - на порозі масштабного затоплення. Рівень води в ріці Чао Прая, що протікає крізь столицю, перевищив рекорд 15-річної давнини і становить майже два з половиною метри над рівнем моря. Очікується, що до вихідних він перевищить рівень основних бетонних дамб, які захищають місто. Фахівці вважають, такого об`єму води споруди не витримають. За найгіршим сценарієм, під водою опиниться вся територія міста. Райони, розташовані вздовж ріки, може вкрити півтораметровий шар води.

  Їнглак Чинават, прем`єр-міністр Таїланду: "Рівень води в Бангкоку, залежно від висоти, буде від 10 сантиметрів до півтора метра. Ми контролюватимемо поток води і намагатимемося відвести її від міста. Влада докладатиме усих зусиль для того, щоби якнайшвидше упоратися з повінню".

  У Бангкоці створено кілька екстрених центрів евакуації. З міста виїхали вже понад 100 тисяч людей. Утім, це лише 1% від усього населення міста. Більшість мешканців запасаються водою та харчами і барикадують перші поверхи будинків. Прибережні райони вже потерпають від повені.

  Постраждалий: "Стіна обвалилася, і вода дуже швидко почала заливати крамницю. Ми навіть не встигли щось врятувати".

  До боротьби зі стихією залучили військово-морські сили. У канали завели військові судна. Фахівці розраховують, що завдяки роботі гребних гвинтів швидкість потоку зросте, і вода швидше потраплятиме до моря.

  Прасерт Чанпрапак, капітан ВМС: "Я порахував - зазвичай у цьому каналі швидкість води становить 500 кубометрів на секунду. Якщо тут працюватимуть більше 10 суден, швидкість потоку збільшиться удвічі".

  Утім, поки що значних результатів не досягли. Місцеві налаштовані скептично.

  Житель Бангкоку: "Уряд уже спробував багато методів, але рівень води лишається надто високим. Річка вузька, а об`єм води - завеликий. Не думаю, що цю повінь можна якось зупинити".

  Зараз затоплена третина площі країни. У тому числі - й популярний курорт Паттайя. Там після 15-годинного дощу вулиці перетворилися на річки, транспортне сполучення - повністю паралізоване. Повінь триває з середини літа і вже забрала життя більше 360 людей. Бізнес у країні - зазнає мільярдних збитків. Сотні тисяч людей залишилися без роботи.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масові сутички поліції з протестувальниками у Каліфорнії
  Наступний матеріал
  Туреччина нарешті звернулась по допомогу до міжнародної спільноти
  Теги: