Туреччина і Вірменія домовилися про відновлення двосторонніх відносин (РОЗШИРЕНО)

  Історичне рішення. Туреччина і Вірменія домовилися про відновлення двосторонніх відносин. Сторони прийняли так звану «дорожню карту». Цей крок має покласти край багаторічному конфлікту між Єреваном і Анкарою.

  Угоду підписали буквально напередодні важливої дати. Завтра, 24 квітня, у Вірменії відзначають день памяті жертв геноциду. Останні 2 роки сторони вели закриті перемовини за посередництва Швейцарії. Задоволені ймовірним потеплінням стосунків не лише політики. Бізнесмени обох країн, на відміну від урядовців, вже давно контактують один з одним. Вони переконані - якщо відносини між Туреччиною налагодяться - то прості люди від цього лише виграють.

  Таїп Ердоган, прем`єр-міністр Туреччини: "Робота з нормалізації стосунків Вірменії і Азербайджану, а також Вірменії і Туреччини рухається паралельно".

  Алі Гувенсої, голова палати підприємців міста Карс: "Ми хочемо миру. Я їздив до Вірменії і мене там дуже добре приймали. Ми також намагаємося бути гостинними, коли вони приїжджають до нас. Це дуже добре для економіки та торгівлі, якщо ми відновимо стосунки між країнами".

  Втім далеко не всі у захваті від дипломатичних досягнень Анкари та Єревану. Кількасот людей з турецької сторони зібралися біля контрольно-пропускного пункту між Туреччиню та Вірменією. Протестувальники кажуть - після Першої Світової війни чимало турок загинули від рук вірмен. Мітингувальники виступають проти відкриття кордону. Такий крок може роз`ятрити старі рани. Перехід між Туреччиною та Вірменією закрили 16 років тому - саме через різні погляди на міжнаціональні відносини на початку 20 століття.

  Гоксель Гульбеї, голова асоціації з заперечення вірменського геноциду: "Тут, у провінції Ідгір, ще є живі люди, які пам`ятають як вірмени вбивали турків. Вони все ще дуже сильно обурені та ображені".

  За даними різних джерел у кінці 19-го - на початку 20 століття у Османській імперії загинули від одного до двох мільйонів вірмен. Визнання Туреччиною геноциду є необхідною умовою вступу до Євросоюзу. 20 країн світу визнали факт знищення вірмен на державному рівні. У ряді країн, зокрема Швейцарії та Бельгії заперечення даного факту геноциду є кримінальним злочином. У Франції Парламент ухвалив законопрект, де винищення вірмен прирівнюють до єврейсього Голокосту під час Другої Світової війни.

  Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Україна має виконати кілька умов, щоб отримати кредит від СБ
  Наступний матеріал
  У БЮТі пропонують зменшити штрафи за порушення ПДР
  Теги:
  Loading...