Туреччина евакуювала персонал свого посольства зі столиці Лівії

  Туреччина евакуювала персонал свого посольства зі столиці Лівії - через ускладнення ситуації у цій країні. Держави Євросоюзу з подальшою роботою своїх диппредставництв у Триполі - визначатимуться самостійно. Напередодні кілька тисяч місцевих мешканців, обурених повідомленням про загибель сина Муаммара Каддафі під час авіаудару НАТО, напали на посольства у столиці Лівії. Уряд країни - уже перепросив за це і пообіцяв відремонтувати пошкоджені будівлі.

  Лівійський уряд - висловив жаль з приводу нападу  на дипломатичні місії у Триполі. Заступник міністра закордонних справ пояснив, що правоохоронці - не змогли втримати багатотисячний натовп.

  Халед Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Поліції був наказ не стріляти в людей. Протестувальників було значно більше ніж правоохоронців. Тому натовпу вдалося пошкодити кілька посольств". 

  Від дій протестувальників постраждали амбасади  Великої Британії, Італії, США, Франції та представництво ООН. На знак протесту Британія - вислала з країни лівійського посла Омара Джелбана. Організація Об`єднаних Націй - відкликала свою місію з Триполі. Її працівники тимчасово виїхали до Тунісу. Масовий протест спричинило повідомлення про загибель під час бомбардування НАТО молодшого сина Каддафі - Саїфа аль-Араба та трьох неповнолітніх онуків лідера. Держтелебачення - показало загорнуті в прапори тіла загиблих. Утім, офіційного підтвердження цієї інформації - досі немає. Ані НАТО, ані повстанці - не вірять у загибель сина Каддафі.

  Бані, представник повстанців: "Я не вірю в те, що рідних Каддафі вбито. Немає жодних доказів. Тіла - не показують, навіть не назвали імена дітей. Малоймовірно, що вся родина - перебувала в одному місці".

  Тим часом бої на території Лівії  - не вщухають. Провладні війська - продовжують обстрілювати порт Місурати. Лівійський уряд пояснює обстріл - намаганням зупинити постачання зброї бунтівникам. На кордоні Лівії та Тунісу - запеклі бої між повстанцями та військами Каддафі. Відсьогодні Туніс - закрив кордон через обстріли своєї території. Конфлікт між країнами виник наприкінці квітня. Тоді бойові дії між повстанцями та військами Каддафі - перейшли на туніську територію.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Клінтон: боротьба із тероризмом триватиме далі
  Наступний матеріал
  Оприлюднили відео пошукової операції бортових самописців лайнера Airbus
  Теги: