Туніс: владу взяла армія, президент залишив країну [репортаж]

  Президент Тунісу терміново залишив країну. Владу взяла в руки армія. У країні оголосили надзвичайний стан і закрили повітряний простір. Поліцейські та вояки отримали право стріляти по усіх, хто не виконує накази. У вітчизняному МЗС кажуть: у Тунісі громадян України немає, а ті, які є, до посольства по допомогу не зверталися.

  У Тунісі оголосили надзвичайний стан. Поліції дозволили стріляти у протестувальників - повідомляють тамтешні ЗМІ. Крім того, у країні запроваджують комендантську годину, що діятиме з 18-тої до шостої за місцевим часом. Тисячі демонстрантів вимагають негайної відставки президента країни. Заворушення спалахнули з новою силою після того, як глава держави, Зін Абідін Бен Алі заявив, що залишить свою посаду лише у 2014-му. Хоча він обіймає її уже 24 роки.

  Майя Жріді, опозиціонерка: "Рух до свободи розпочався! Тунісці обрали шлях змін. Часи авторитаризму скінчилися. Вони не мзожуть більше правити країною таким способом. Ми потребуємо демократії, хочемо бачити в парламенті національну коаліцію. Нам потрібний парламент, який би задовольняв потреби населення".

  Уранці у курортному місті Хаммамет розлючена юрба напала на поліцейський відділок та офіс правлячої партії. Потому - розгромила кілька будинків відомих політиків і їхніх родичів. Представники тамтешнього Мінтуризму кажуть: жоден турист не постраждав. Утім США, Велика Британія та Франція попередили своїх громадян про небезпеку подорожей до Тунісу, а туристична група "Томас Кук" оголосила про евакуацію майже двох тисяч британських та двох тисяч німецьких клієнтів. Їх вивезуть спеціальними авіарейсами. У вітчизняному МЗС наразі не бачать загрози для українських туристів у Тунісі

  Олександр Дикусаров, речник прес-служби МЗС: "За даними нашої дипустанови серез загиблих та постраждалих в ході заворушень громадян України немає. Водночас слід зазначити, що у посольство були звернення громадян України останніми днями, які перебувають на консульскому обліку в Тунісі. Звернення в основному стосувалися необхідності надання роз`яснень стосовно ситуації, яка склалася у цій країні. Нашим посольством надаються відповіді і рекомендації громадянам стосовно всіх поставлених питань. Звернень із проблемами, або звернень по допомогу у зв`язку із маніфестаціями до посольства поки що не надходило".  

  Попри корупцію та авторитаризм, Туніс тривалий час був порівняно небідною країною. Утім безробіття, спричинене світовою фінансовою кризою, призвело до зростання невдоволення. Масові заворушення у Тунісі розпочалися у середині грудня - після спроби самоспалення безробітного випускника університету у місті Сіді Бузид. Відтоді у сутичках демонстрантів із поліцією - загинули, за офіційними даними, 23 людини. Утім правозахисники стверджують, що ця кількість насправді утричі більша.

  Попередній матеріал
  Данилишин має намір повернутися в Україну
  Наступний матеріал
  В Україні виступив японський бандурист [репортаж, відео]
  Теги: