Цунамі дісталося американського узбережжя

  Цунамі, спричинене землетрусом в Японії, пройшло Тихим океаном і дісталося американського узбережжя. На своєму шляху хвиля майже не завдала пошкоджень, відчутно постраждали лише Сполучені Штати.
  Влада Австралії та Нової Зеландії відрапортувала - небезпека минула. Уряди країн готують своїх рятувальників для відправлення до Японії. В острівній державі - Того - вода підтопила кілька будинків. Місцеві мешканці сховалися у резиденції короля, яка розташована на узвишші. Самоа, Кірибаті і Нова Каледонія - скасували попередження про цунамі.

  Кевін Рудд, прем`єр-міністр Австралії: "Наші команди рятувальників з натренованими для пошуків собаками готові відлетіти до Японії упродовж найближчих годин. Ми також відправимо кілька спеціальних літаків".

  Джон Кей, прем`єр-міністр Нової Зеландії: "Ми відправимо до Японії рятувальників, які спеціалізуються на пошуках постраждалих під завалами будівель. Будемо надавати Токіо всю можливу допомогу".

  Відчутних пошкоджень - хвиля завдала Сполученим Штатам. На західному узбережжі - п"ятеро людей зникли безвісти.

  Із 5-ти штатів - Вашингтон, Гаваї, Каліфорнія, Орегон та Аляска - евакуювали жителів прибережних районів. Цунамі зруйновало там пристані та кораблі. Збитки від стихії - оцінюють у мільйони доларів. Рятувальники перебувають у стані підвищеної готовності. Найбільше від удару цунамі- постраждали Гаваї. Опівночі - туристів розбудила сирена, їх перевели на верхні поверхи і дахи готелів. Порти у Лос-Анжелесі і Сан-Дієго - працюють з обмеженнями.      

  Попередній матеріал
  У Японії створили штаб з ліквідації наслідків стихійного лиха
  Наступний матеріал
  Лівійська армія завдала нових повітряних ударів
  Теги: