ялинка 5.ua

Пік сезону: На лісгоспах Данії готуються до новорічних свят – заплановано експорт ялинок на $213 млн

Щороку в Данії майже 9,5 млн хвойних дерев йдуть на експорт

Пік сезону на лісництвах Данії. Ця країна – найбільший експортер хвойних дерев на новорічно-різдвяні свята у Європі. Тож зараз лісники готують мільйони ялинок та сосен до мандрівки в інші країни.

До Різдва і Нового Року іще кілька тижнів, але в лісгоспі у Данії, що за 80 кілометрів від Копенгагена, приготування до свят у самому розпалі, адже тут вирощують хвойні, які продають у різні країни світу. Щороку - майже півмільйона дерев.

"Ми десять місяців готуємося до цього сезону. А тоді маємо усього 10 тижнів на роботу. Зрізати дерева починаємо на початку листопада. Мусимо впоратися за 4-5 тижнів, адже далі усі вони вже мають бути у магазинах, де на них чекають покупці", - зазначив генеральний директор лісництва Майкл Шнор.

Данія – найбільший європейський експортер зелених красунь. Щороку тут вирощують 11,5 млн дерев, майже 9,5 млн хвойних йдуть на експорт. Але зараз цей бізнес переживає не найкращі часи. Найперше - через розвиток місцевих лісництв в окремих країнах, особливо у Німеччині, Великій Британії та Франції. Через фінансову кризу не спрацювали і надії данських лісників на східноєвропейський ринок.

"Ми дуже зацікавлені експортувати дерева у країни Східної Європи. Це новий ринок, що розвивається. Але криза 2008 року відкинула їх назад. Східноєвропейські країни і хочуть купувати наш товар, але не мають достатньої купівельної спроможності", - сказав виконавчий директор Асоціації постачальників різдвяних дерев Клаус Джеррем Крістенсен.

Попри труднощі на ринку данці сподіваються на краще і садять дерева на майбутній врожай. Щоправда до готових на продаж вони доростуть аж за вісім років. Цього ж року із уже зрізаних лісники Данії хочуть вторгувати не менше за свій середній щорічний прибуток - $213 млн.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Читайте також: Жодних "дощиків" та ялинкових кульок: у Лондоні стартував "Дух Різдва"

Попередній матеріал
На Житомирщині внаслідок зіткнення "Жигулі" з мікроавтобусом загинули чотири людини
Наступний матеріал
Британія на третину скоротить кількість танків: буде менше, ніж у Сербії
Loading...

Київ готується до новорічних свят: якою буде головна ялинка країни

Дизайнерка з України розробила новорічні чашки Starbucks, що доступні у 75 країнах світу

"Різдвяна казка": На Єлисейських полях запалили 150 тисяч вогників