Центр Афін після протестів буквально потопає у смітті

  Другий день голосування у парламенті Греції. Напередодні депутати ухвалили суворі заходи економії в цілому. Сьогодні вони вирішать, кому саме затягувати паски найтужче заради багатомільярдного кредиту від ЄС та МВФ. Голосування відбуватиметься окремо по кожному із законопроектів. Поки що на площі Синтагма перед парламентом відносно спокійно. Напередодні масові протести переросли у погроми, сутички та арешти.

  Центр Афін після протестів буквально потопає у смітті. Комунальники стали до роботи ще на світанку. Вони підмітають і миють вулиці столиці. Протестувальники, а точніше радикали, які були серед активістів, трощили все на своєму шляху. Зокрема, підпалили будівлю Головпоштамту та побили вікна у приміщенні міністерства фінансів. Акція протесту перетворилася на справжню акцію помсти щойно демонстранти дізналися, що парламент проголосував за сувору економію.  

  Вассіліс, мешканець Афін: "Таке рішення не поліпшить нашого життя, навпаки, ситуація буде погіршуватися. Греки біднішатимуть".

  Нікос Біліос, таксист: "Наше життя пІде шкереберть. Я не бачу того кращого майбутнього, про яке заявляє влада ".

  На знак протесту - люди досі не виходять на роботу. У столичному мосрькому порту Піреус застрягли десятки туристів. Адміністрація вже заявила, що порт запрацює лише завтра.

  Ніколь Грінберг, студент з Австралії: "Ми прибули до Греції з Рима, і вже звідти прилетіли до Салонік. Учора планували потягом поїхати до Афін, але залізниця не працювала. Тож, ми вирушили автобусом і ось прибули до порту, а наш пором страйкує. Хоч би все вирішилося до завтра".

  Енні Карлет, лікар з Великої Британії: "Ми планували трохи відпочити на острові Антіпарос, але застрягли в Афінах. Через усі ці страйки доведеться нудьгувати у готелі".

  Спокою Афінам не бачити. Сьогодні профспілки знову обіцяли вивести людей на вулиці столиці. Адже депутати обговорюватимуть ухвалений напередодні законопроект в деталях. Зокрема, вирішувати кому саме урізати пільги і зарплати, де проводити скорочення і підвищувати податки, а також які державні підприємства треба приватизувати. Сувора економія - головна умова Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду для отримання чергового траншу антикризового кредиту розміром у дванадцять мільярдів євро.  

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Громадську активістку Сінькову випустили на поруки
  Наступний матеріал
  Камери відеоспостереження запобігатимуть лісовим пожежам на Дніпропетровщині
  Теги: