Борис Джонсон
Борис Джонсон Фото 15minut.org

Тріумф Джонсона: у Британії оголосили результати парламентських виборів

  Читайте по-русски
  Консервативна партія показала найкращий результат з 1987 року – часів прем'єрства легендарної Маргарет Тетчер

  У Великій Британії підрахували голоси у всіх 650 округах та оголосили остаточні результати дострокових парламентських виборів. Як передає ВВС, переможцем визнана Консервативна партія на чолі із чинним прем'єр-міністром Борисом Джонсоном.

  Консерватори отримують в новому парламенті 365 мандатів – це на 47 мандатів більше, ніж на виборах 2017 року. Торі підтримали 43,6% виборців або майже 14 млн голосів. Політсила сформує абсолютну більшість у парламенті. Можна говорити про найкращий результат з 1987 року – часів прем'єрства легендарної Маргарет Тетчер.

  Опозиційна Лейбористська партія отримує 203 мандати, що на 59 мандатів менше за результат 2017 року і є найгіршим результатом за всю історію партії. Віги отримали 32,1% підтримки та близько 10,3 млн голосів. Лідер лейбористів Джеремі Корбін вже визнав поразку та пообіцяв піти у відставку з посади глави політсили.

  Шотландська національна партія прийшла до фінішу третьою із 48 мандатами (на 13 більше, ніж раніше), Ліберальні демократи отримають 11 місць у парламенті (на один менше), Демократична юніоністська партія отримала 8 мандатів (на два менше), Шинн Фейн і Партія Вельса – сім і чотири мандати відповідно.

  Дострокові парламентські вибори у Великій Британії пройшли 12 грудня. Ці дочасні вибори у Британії – вже треті від 2015 року. Однак, їх називають найважливішими від часів Другої світової війни. Адже перемога Торі, ймовірно, дозволить прем'єр-міністру Джонсону таки виконати обіцянку та вивести країну зі складу Європейського Союзу.

  Попередній матеріал
  "Аваков проводить власну політичну операцію": Арестович про розслідування вбивства Шеремета
  Наступний матеріал
  Пожежа в одеському коледжі: рятувальники офіційно завершили розбирати згарище
  Loading...