Третій день триває авіасалон Ле Бурже у Франції

  Інноваційні авіатехнології стали основним трендом цьогорічного авіасалону у французькому Ле Бурже. Найбільші гравці авіасвіту демонструють можливості своїх конструкторських бюро та укладають багатомільйонні контракти.

  Третій день триває авіасалон Ле Бурже у Франції. На ньому демонструють найсвіжіші досягнення авіаіндустрії. Показовий політ провів гібридний гелікоптер французько-німецької компанії "Єврокоптер" - "Ікс-кьюб", або "ікс у кубі". Його позиціонують, як напівлітак - машина здатна розігнатися до чотирьохсот тридцяти кілометрів за годину. При цьому керувати гелікоптером - набагато легше, ніж традиційними  моделями.

  Ерве Джаммайрак, пілот-випробувач "Ікс-кьюб": "Звичайний гелікоптер може розвинути швидкість до 280 кілометрів за годину. "Ікс-кьюб" літає майже удвічі швидше. Саме для цього розробили нову конструкцію".

  Решта виробників - також змагаються у застосуванні новітніх технологій. Зокрема, на салоні представили літаки, що використовують біопаливо або сонячну енергію. Концерн "Ейрбас" показав концепт напівпрозорого літака "для подорожей". Його прилади використовуватимуть для живлення тепло, яке виділяють тіла пасажирів. Утім, реалізувати такий проект можна буде лише років за 40.

  Ларс Йоргенсен, аналітик компанії "Єврофайтер": "Революція відбувається всередині. Навряд чи зовнішній вигляд літаків зміниться в наступні 40 років. Утім, створюються нові матеріали, розробляються потужніші комп`ютерні технології, удосконалюються сенсори".

  Два найбільших гравці на світовому авіаринку - "Ейрбас" і "Боїнг" - змагаються за контракти. Вони вже продали 2 сотні літаків на суму понад 20 мільярдів доларів. Українська компанія "Антонов" уклала з російською "Ільюшин фінанс" контракт на 10 суден Ан-158. Вартість угоди - 300 мільйонів доларів. Перший літак надійде замовнику вже цього року.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Туреччині від отруєння алкоголем померла ще одна росіянка
  Наступний матеріал
  У Львові відбулась офіційна акція вшанування пам`яті загиблих у війні [репортаж, відео]
  Теги: