Традиційний з`їзд власників вогнепальної зброї у США (репортаж)

  Тисячі американців зібралися у штаті Аризона на традиційний з`їзд власників вогнепальної зброї. Ажіотаж на зустрічі навіть більший ніж в попередні роки - у часи глобального падіння економіки люди з особливим ентузіазмом скуповують пістолети і патрони. Учасники з`їзду бояться, що президент Обама обмежить продажі зброї. Демократи традиційно виступають проти її вільного розповсюдження. Посилаються при цьому на статистику - вогнепальна зброя задіяна у кожному другому вбивстві та чверті нападів на території США.

  Право на зброю американцям гарантує друга поправка до Конституції. Відповідно до неї, кожен громадянин США може боронити життя і власність за допомогою зброї. Цьому праву уже понад два століття і нація не уявляє себе без нього. Навіть довіряючи поліції, американці воліють мати підстраховку. "Я ношу зброю, бо тягати з собою копа надто важко" - так перекладається напис на футболці цієї жінки.

  Крістін Бернс, член НСА: "Я не мала потреби стріляти. Волію ніколи цього і не робити. Однак, якщо хтось надумає мене скривдити, я не буду благати. Не хочу почуватися безпорадною, навіть якщо цього бажає президент Обама".

  Баракові Обамі не до смаку засилля рушниць та пістолетів у руках американців (нині ствол є у кожному другому будинку, до нього мають доступ усі члени родини). Окрім того, президент бореться із поширенням зброї до Мексики. Майже усі тамтешні колотнечі відбуваються із використанням американського стрілива. Члени Національної стрілецької організації бояться, що Обама відновить заборону на продаж штурмової зброї, запроваджену за часів Білла Клінтона.

  Джон МакКейн, сенатор від штату Аризона: "Не будемо використовувати спільну проблему США та Мексики як виправдання, ми не можемо через неї обмежувати права американців!"

  Томас Кінг, власник зброї: "Я боюся людей, які надумали переписувати документ, якому уже понад два століття. Кожне його слово довело свою дієвість, і гадаю, ми маємо залишити усе як є".

  Стурбовані американці масово поповнюють запаси стволів і патронів. Зброярство - мало не єдина галузь, що прекрасно переживає економічну кризу. Власники крамниць стверджують, що їхні продажі зросли майже у півтора рази. З початку року ФБР видало більше 5-ти мільйонів дозволів на покупку вогнепальної зброї.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.24Мб)

  Попередній матеріал
  У Києві стартує антикризова будівельна програма
  Наступний матеріал
  У Києві виявили бочки з підробним квасом
  Теги:
  Loading...