Тіла 2 моряків з судна "Нафтогаз-67" доправили в Україну (РЕПОРТАЖ)

  За дві години тіла двох українських моряків чекають у Чорноморську - батьківщині загиблих. Останки третього - досі ідентифікують. Товариші Олександра Піскунова та Олександра Карадаша попрощались з загиблими у Гонкозі. Моряки вирішили чекати поки знайдуть решту екіпажу "Нафтогазу 67". Тим часом слідство трагедії триває.

  Літак із загиблими мотористами Олександром Піскуновим та Олександром Кардашем приземлився у Борисполі вранці. А вже ввечері останки мають прибути до Чорноморська - на рідне підприємство, де вже чекають родичі. На цьому ж літаку до Києва повернулися члени слідчої комісії, яка розслідувала обставини катастрофи українського судна "Нафтогаз-67" біля берегів Гонконгу. У валізах - купа різних паперів. За тиждень вони зібрали усю можливу інформацію про подробиці того трагічного дня. Від данних метеорологічних станцій та навігаційних систем до свідчень учасників подій. Найскладніше було роздобути саме ці свідчення - команда китайського корабля "Яо-Хао" неохоче спілкувалася з українськими фахівцями. Відповіді на усі запитання вони надали виключно діалектом китайської мови. Переклад розмов із тими, кого звинувачують у катастрофі, триватиме кілька тижнів. До останнього не хотів говорити і капітан "Яо-Хао". Він почав давати свідчення лише після арешту.

  Роджер Тапер, керівник морського департаменту Гонконгу: "За нашими законами, якщо у кримінальній справі щодо морського інциденту головний свідок не дає інформації, ми можемо його затримати на півроку або стягнути штраф - п`ять тисяч доларів. Щоб допомогти українській стороні, ми охоче застосуємо такий захід до капітана "Яо-Хао"".

  Під вартою може опинитися не лише капітан китайського балкера, який зіштовхнувся з українським судном. Заступник міністра транспорту каже: українського капітана теж можуть затримати. Щоб цього не сталося, коміся в Києві якнайшвидше спробує з`ясувати причини трагедії. Усі дані оброблять на комп`ютері, щоб змоделювати аварію.

  Василь Шевченко, перший заступник міністра транспорту і зв`язку України: "Ми будемо використовувати для з`ясування прчини аналогічний корабель "Нафтогаз-68""

  Уперше за весь час розслідування лише на українській землі заступник міністра показує схеми українського корабля. І пояснює, чому досі його не піднімають на поверхню. Чиновник каже, що повітря у трюмах предостатньо, тому надія на спасіння моряків залишається.

  Андрій Жигулін, 5 канал: "Це фотокопія українського корабля Нафтогаз-67 після зіткнененя з китайським судно воно таким чином пішло на дно і перебуває в такому положені. Фахівці кажуть ніс корабля тримає повітря - Живих людей на верхній палубі водолази не знайшли тому вони можуть бути тут".

  Тож "Нафтогаз-67" піднімуть лише після того, як знайдуть 15 зниклих моряків. Тим часом, члени екіпажу, які врятувалися, в Україну не приїхали - вони залишатимуться у Гонконзі до кінця розслідування - аж поки судно не піднімуть з моря.

  Андрій Жигулін, Сергій Щекочіхін, Київ, Гонконг, 5 канал

  Попередній матеріал
  Бойовий арсенал тибетських монахів показали в ефірі китайського телебачення
  Наступний матеріал
  Саміт НАТО розпочався у Бухаресті (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...