Саміт НАТО розпочався у Бухаресті (РОЗШИРЕНО)

  Світова подія №1 - У Бухаресті розпочався саміт НАТО. І вже перша заява, яка пролунала на заході, стосувалася переспектив приєднання до ПДЧ України та Грузії. Головний фінансист блоку Джордж Буш висловив свою підтримку цим двом державам на прес-конференції ще до початку зустрічі.

  Зустріч великих надій і розчарувань. Так вже встигли охрестити саміт НАТО, який сьогодні почався у Бухаресті. На найближчі три дні румунська столиця стане центром ухвалення важливих рішень, від яких залежить безпека усього світу. Але найголовніша інтрига засідання - чи приймуть Україну та Грузію до Плану дій. Питання принципове, адже зійшлися інтереси Старої і Нової Європи і напруга все більше зростає.

  Головна інтрига Бухарестського саміту - розширення блоку. На безпосереднє членство претендують Хорватія, Македонія та Албанія. Усі ці держави вже не один рік співпрацюють із НАТО у межах Плану дій з набуття членства. Найбільше шансів на приєднання має Хорватія. Найхиткіші позиції у Македонії - проти її долучення категорично виступає Греція. Чимало противників має й Україна. Її переспективи приєднатися до ПДЧ, так само як і Грузії, країни-члени члени визначатимуть у п`ятницю  - в останній день засідання. До цього часу українці мають переконати представників Німеччини та Франції, які не хочуть псувати стосунки з Кремлем. Активно підтримують Київ та Тбілісі Сполучені Штати - президент Джордж Буш заявив, що країни цілком готові до вступу до альянсу.

  Джордж Буш, президент США: "Під час саміту Альянс має вирішити, яку відповідь дати Грузії та Україні. Ці нації надихнули світ своїми революціями - трояндовою та помаранчевою. Тепер вони намагаються затвердити демократичні здобутки...Вітаємо їхнє прагнення вступити до НАТО. Якщо вони не звернуть з демократичного шляху, їх радо приймуть і у Європі".

  Саміт у Румунії став безпрецедентним за розмахом та заходами безпеки. До Бухареста прибули представники двадцяти шести держав - членів НАТО та ще двох десятків країн, які підписали угоду "Партнерство заради миру". Загалом - це три тисячі найвпливовіших політиків світу. Гостей охоронятимуть близько 30 тисяч правоохоронців. Вони повністю перекрили центр румунської столиці, рух до аеропортів обмежений. Ця масштабна подія - серйозне випробування для Румунії, якій саміт коштуватиме, за попередніми підрахунками, тридцять мільйонів євро.

  Траян Басеску, президент Румунії: "Ми будемо дуже задоволені, якщо серед висновків саміту будуть рішення щодо Афганістану та регіону Західних Балкан, а також зростання безпеки для партнерів та членів НАТО".

  Російський президент Володимир Путін прибуде під кінець зібрання, щоб узяти участь у засіданні Ради НАТО-Росія на найвищому рівні. Воно також заплановане на п`ятницю. Керівництво альянсу спробує переконати Путіна у безпечності розміщення американської ПРО в Європі. Очікується, що гості з Кремля зі свого боку заявлятимуть про небажання розширення Альянсу. Але до переговорів з Путіним, і Джордж Буш, і Яап де Хооп Схефер приїдуть уже тоді, коли питання щодо України та Грузії буде вирішене. 

  Тетяна Олійник, Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Тіла 2 моряків з судна "Нафтогаз-67" доправили в Україну (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  МВФ: Інфляція в Україні цього року може сягнути 22%
  Теги:
  Loading...