Фото із відкритих джерел

The Washington Post: Захід не може дозволити собі пустих погроз щодо Росії

  Після того, як на Сході України відновилась антитерористична операція, стало очевидно, що Путін не збирається виконувати вимоги Заходу та припиняти участь Росії в українському конфлікті.

  Повстанці, яких підтримує Москва, не повернулися назад до РФ, військові поставки через кордон не припинилися, а Путін не примусив бойовиків дотримуватися режиму припинення вогню, залишивши українському уряду єдиний вихід – відновити бойові дії, пише The Washington Post.

  Це означає, що Обамі і лідерам ЄС належить показати, чи здатні вони виконати дані обіцянки. 5 червня Обама заявив, що якщо Путін "протягом двох, три, чотири тижні (...) збереже нинішній курс", проти російської економіки можуть бути введені нові санкції. Але з тих пір пройшло вже чотири тижні.
  26 червня держсекретар США Джон Керрі заявив, що "для Росії критично важливо буквально в найближчі години показати, що вона працює для того, щоб допомогти роззброїти сепаратистів". "Пройшло вже багато годин, ніякого роззброєння", - пише видання.

  27 червня лідери ЄС назначили Путіну дедлайн до 30 червня, щоб виконати ряд вимог, інакше будуть введені санкції. Але й цього не сталося.

  "Відсутність дій з боку Заходу після такої відвертої риторики стане легкодухою капітуляцією, яка лише спровокує подальшу ескалацію російської агресії, - пише видання, - Однак досі Захід не подає хороших знаків".

  Незважаючи на олбіцянки реагувати "без зволікання", якщо ультиматум ЄС не буде почутий, у вівторок лідери Євросоюзу заявили, що приймуть рішення щодо санкцій не раніше 7 липня. Адміністрація Обами, в свою чергу, ховається за європейців, заявивши, що не може рухатися доти поки вони нічого не роблять.

  Бізнесмени по обидві сторони Атлантики попереджають про можливі наслідки санкцій проти російських енергетичного та банківського секторів. Однак три обговорювані заходи є скромними: офіційні особи називають їх "хірургічними". Вони обмежать майбутні інвестиції в нові російські енергопроекти та обмін технологіями. Ці дії не завдадуть серйозного збитку економіці Росії і не загрожують Заходу втратою робочих місць. Однак вони необхідні для відновлення тиску на російський фондовий ринок і на рубль, які в останні тижні оговталися в відсутність дій з боку Заходу.

  США все ще сподіваються, що дійдуть консенсусу із Європою щодо санкцій. А для Путіна немає нічого кращого, ніж вбити клин між союзниками через Україну. Однак найгіршою буде повна бездіяльність Заходу.

  "Відносно хорошою новиною останніх тижнів було те, що Путін трохи стримав свою агресію зі страху санкцій. Однак, якщо ніякої реакції не буде, то він швидко позбудеться цього страху", - підкреслює видання.

  Попередній матеріал
  Яценюк відправляє спецкомісію для перевірки використання коштів у зону АТО
  Наступний матеріал
  На Укрзалізниці повністю зруйновано схему "відкатів" у вантажних перевезеннях
  Теги:
  Loading...