Фото ownposters.com

The New York Times: Росія хвацько спотворює правду про Україну

  Російська владо активно перекручує факти та подає спотворену інформацію про ситуацію в Україні.

  Про це пише журналіст The New York Times Девід Хершенхорн.

  У вівторок вранці, 15 квітня, прем‘єр Росії написав у Facebook"похмуре і повне страху" повідомлення. "Кров знову пролилася в Україні", - написав Медведєв, який грає для Заходу "хорошого поліцейського" у порівнянні з жорстким Путіним, - "Маячить загроза громадянської війни".

  "Так розпочався черговий день вихваляння і гіпербол, дезінформації, перебільшень, теорій змови, гнівною риторики, а часом і відвертої брехні про політичну кризу в Україні, які виходять з вищих ешелонів Кремля і підхоплюються державним російським телебаченням, година за годиною, день за днем, тиждень за тижнем", - пише The New York Times.

  "Це екстраординарна пропагандистська кампанія, яка, як кажуть політичні аналітики, відображає нове нахабство з боку російських чиновників. І в останні дні, це значною мірою вилилося - принаймні для внутрішньої аудиторії Росії - в живописну картину хаосу і небезпеки на Сході України, хоча світ визнав, що це самі проросійські сили створили цей хаос, захопивши громадські будівлі та споруджуючи барикади", - пише журналіст.

  Російські ЗМІ голосно і безперервно закликають світову спільноту врегулювати ситуацію, яку, за твердженнями України, США і Євросоюзу, щосили дестабілізує сам Кремль, впевнений Хершенхорн.

  Поза всяким сумнівом, новий український уряд і його західні союзники теж іноді вдаються до дезінформації, визнає автор. Так, 15 квітня деякі американські офіційні особи розповсюджували неперевірені фотографії, на яких проросійські активісти нібито були зображені з російськими РПГ у руках.

  "Російське керівництво не хвилює те, як його сприймають в навколишньому світі, в світі комунікацій, у світі, де існує плюралізм інформації і де відомості можуть підтверджуватися і перевірятися. Це радикальна зміна відношення до Заходу, - розповіла журналісту Лілія Шевцова з Московського центру Карнегі. - Ми нічому не можемо вірити. Навіть у радянської пропаганди, що зверталася до радянського народу, були певні правила. Тепер ніяких правил немає. Можна придумувати що завгодно".

  Автор порівнює російське телебачення з "цілодобовою воронкою алармістських висловлювань про західну агресію, бридкі заяви про підйом фашизму і збуджені оповідання про неминучі бойові дії з боку "незаконного" українського уряду.

  На Сході України пропагандистські зусилля приносять плоди не гірші, ніж це було у Криму. "Якщо не мати більш точної інформацієї, то здається, що Україна перетворилася в охоплений анархією пустир а-ля "Божевільний Макс", на якому банди неофашистів полюють на етнічних росіян, так що, звичайно, треба щось робити", - цитує Хершенхорн професора Нью-Йоркського університету Марка Галеотті.

  Автор також відмічає, що Росія звинуватила ООН в брехні після того, як міжнародна організація заявила, що російськомовним українцям нічого не загрожує і їх ніхто не переслідує. Москва продовжує наполягати на тому, що конче необхідно захищати етнічних росіян від "фашистів та бандерівців", і головне, що в Росії всі вірять офіційній версії влади.

  Попередній матеріал
  СБУ: для введення російських військ диверсанти планували вбити 100-200 осіб
  Наступний матеріал
  На Донеччині міліція створить 3 спецпідрозділи з добровольців