Терор у Мумбаї. Ситуація станом на 28.11.08 (РЕПОРТАЖ)

  Щонайменше тринадцять іноземців загинули в індійському Мумбаї під час заворушень – таке повідомляє місцева влада. Серед загиблих громадяни Ізраїлю, Сполучених Штатів, Німеччини, Японії, Австралії та Канади. Загалом же у місті за останніх два дні загинули сто сорок три людини. Військові ж повідомляють, що протистояння між армією та бойовиками практично завершилося.
  До спокою далеко - в індійському місті Мумбаї. Готель "Оберой Трайден" – під контролем армії. Ще кілька годин - і зловмисників вдасться вибити з готелю "Тадж Махал" та єврейського центру Наріман. В останньому – у заручниках двадцятеро громадян Ізраїлю. Кілька годин тому у приміщенні пролунав потужний вибух, ударна хвиля вибила усі шибки сусідніх будівель. Одразу з вікна центру почали обстрілювати штурмовиків. На дах готелю "Тадж Махал" висадився загін спецпризначенців, за їхніми даними, зловмисників у будівлі щонайменше шестеро. Вони тримають щонайменше п’ятнадцятьох заручників.

  Маду Капер, мешканка готелю "Оберой Трайдент": "Це було жахливо. Ще два дні тому ми з друзями сиділи у ресторані і вечеряли, коли пролунав вибух. Ми кинулися до своїх номерів і майже двадцять годин чекали на допомогу. Ми чули вибухи, я навіть бачила одного терориста. Я вважаю, ми дивом врятувалися".

  Тим часом влада Індії почала розслідувати цю атаку. З’ясувалося, що один із затриманих бойовиків – громадянин Пакистану, представники останнього цю інформацію заперечили. Нападники назвалися "Моджахедами Деккана", однак про таке угруповання практично ніхто нічого не чув. Зловмисники вимагають звільнити з індійських в`язниць усіх бойовиків-мусульман, свої вимоги вони викрикують з вікон захоплених будівель.

  Згідно з офіційними даними, за дві доби військовим вдалося вбити дев`ятьох нападників, одного заарештували. Під час бойових дій полягло п`ятнадцять поліцейських та двоє спецпризначенців. Серед цивільних втрати набагато більші. Кількість загиблих наближається до ста п’ятдесяти, поранені триста сімдесят. Більшість – громадяни Індії. Уряд назвав цей напад терористичним актом, до цього формулювання приєдналися кілька десятків західних держав.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.32Мб)
  Попередній матеріал
  В аеропорту "Бориспіль" зник діамант з кубка шахістів
  Наступний матеріал
  Репортаж про музей історії міста Києва (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...