Репортаж про музей історії міста Києва (ВІДЕО)

  Столиця не має візитівки. Вже чотири з половиною роки. Саме стільки музей історії міста Києва закритий для відвідувачів. Цим репортажем "5 канал" завершує серію матеріалів, присвячених стану музеїв країни. Історія столиці зберігається у двох тисячах коробках. Після виселення з Кловського палацу, експонати зберігаються нерозпакованими на верхніх поверхах Українського дому. До Євро-2012 музей отримає власне приміщення - обіцяють у міськдержадміністрації.
  250 тисяч унікальних експонатів запечатані в коробки. Серед прихованого добра археологічні, нумізматичні та етнографічні колекції. Час від часу музейники коштовні раритети розпаковують. Щоби не псувалися. Хоча експозиція нині не діє, наукову діяльність його працівники не припиняють. За що, власне, запакована візитівка столиці України увійшла до Міжнародної асоціації пушкінських музеїв.

  Ольга Друг, заввідділу "Київ дореволюційний": "Для того, щоб скласти ту чи іншу наукову довідку, річ треба дістати, сфотографувати. Ця підготовчя робота інколи забирає більше сил, ніж сама наукова діяльність".

  Четвертий та п`ятий поверхи Палацу мистецтв використовуються як фондосховище. Відкрити тут бодай нечисленну експозицію - не можна через відсутність належної охорони. Що в середині ящиків дізнаємося з цих світлин. Їх музейники відзняли у Кловському палаці до переїзду. Тепер приміщення стало державною власністю та передане Верховному Судові. Втім найбільше пригнічує дирекцію Музею - не це. Про Київ доби Володимира Великого та Ярослава Мудрого дізнатися наочно ніде не можна.

  Інна Євецька, директор Музею історії міста Києва: "Серце болить з того, що наше підростаюче покоління, наші діти зовсім не знають історію нашого міста".

  Пересвідчилася у цьому і знімальна група П’ятого. Молодь не приховує: історію міста, у якому виросли - майже не знають. Стоячи на ґанку Палацу мистецтв, і не підозрюють, які скарби зберігаються у цій будівлі.

  До тридцятиріччя Музею київська влада його працівникам зробила подарунок. Чиновники пообіцяли: історичні раритети столиці до Єврочемпіонату з футболу будуть розміщені на Інститутській, 3.

  Віталій Журавський, заступник голови КМДА: "На містобудівній раді затверджені  передпроектні роботи. Є уже і проект. Тому в скорому часі почнеться будівництво".

  Інвестиційний конкурс на будівництво виграло товариство "Історія міста".  Про це свідчить офіційний документ, наданий головним управлінням комунальної власності Києва. Але от парадокс: у самому товаристві таку інформацію заперечили - кажуть про конкурс і не чули. Три дні ми дзвонили до їхнього офісу. Втім усі спроби поговорити з дирекцією, виявилися марними.

  Окрім проблеми відсутності забудовника, з’явилася ще одна. "Шкуру невбитого ведведя" - місце під музей хоче отримати ще один потенційний власник.

  Людмила Голоднік, 5 канал: "До Євро-2012 тут височітиме готель. Більше десяти тисяч квадратних метрів у ньому буде виділено Музею історії міста Києва. Будівництво ще не розпочато. А на місце за цим парканом з’явився ще один претендент - Національний художній музей України".

  Людмила Голоднік та Алла Козакова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (11.1Мб)
  Попередній матеріал
  Терор у Мумбаї. Ситуація станом на 28.11.08 (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Депутати виступають за продовження мораторію на продаж землі с/г призначення
  Теги:
  Loading...