Терор у Мумбаї. Ситуація станом на 27.11.08 (РЕПОРТАЖ)

  Інформації про українців, загиблих чи постраждалих у Мумбаї , посольство України в Індії не має. Такими словами там прокоментували "5 каналу" повідомлення про громадянку України, захоплену терористами у готелі Тадж-Махал. Зачистки його будівлі, а також готелю "Трайдент Оберой" і досі тривають. В обох готелях десятки убитих та поранених. Чимало людей заховалися у номерах і бояться виходити. На цей час кількість загиблих, внаслідок серії терактів у Мумбаї - щонайменше 119 осіб. Поранених - близько трьох сотень.
  Точну кількість загиблих і поранених внаслідок терактів у Мумбаї назвати поки що неможливо. Достеменно відомо про понад сотню убитих і понад три сотні поранених. Жертви терактів досі можуть перебувати у двох 5-зіркових готелях: "Тадж Махал" і "Трайдент Оберой". Та у місцевому єврейському центрі, який також захопили терористи. Серед постраждалих чимало іноземців, зокрема - громадяни Японії, Австралії, Італії, Іспанії, США, Канади, Німеччини, Нідерландів та ще кількох країн.

  Джорджо Наполітано, президент Італії: "Думаючи про те, що серед жертв і заручників в Індії є італійські громадяни, ми повинні думати про те, як запобігти терору і насильству. Це правильно зауважив і пан Аббас, палестинський лідер. Адже така біда може трапитися і тут".

  Ще напередодні в обох готелях та єврейському центрі зловмисники захопили заручників. На допомогу поліції прийшли військові і удень готель "Тадж-Махал" взяли штурмом. Кількох нападників убили, полонених звільнили. "Оберой" штурмували надвечір. Поліція запевняє - і там в полоні не тримають нікого. Втім операція із зачистки триває в обох будівлях. Військові обшукують кожну кімнату, де могли заховатися перелякані чи поранені  мешканці або ж і зловмиснки. Усередині будівель - тіла убитих. Роботу рятувальників ускладнює сильна пожежа. Загасити 105-річний готель, одну з пам`яток Мумбаї, не вдається і досі. Горить і готель "Трайдент-Оберон". Ще один спецзагін намагається звільнити полонених з Єврейського релігійно-освітнього центру. Звідти вдалося врятувати трьох осіб, серед них - дворічна дитина. Батьки хлопчика - досі у полоні.

  Бернар Кушнер, глава МЗС Франції: "Перш за все я хочу знати, чи є серед постраждалих французи. Поки що повідомлень про наших громадян не надходило. Наш антикризовий загін постійно в контакті з індійською стороною".

  Франк-Вальтер Штайнмайєр, глава МЗС Німеччини: "Від вечора середи ми отримуємо з Індії жахливе відео смерті і терору. Я повернувся з цієї країни лише в суботу вранці, і я шокований цими терактами. Німецький уряд суворо їх засуджує".

  Іноземні громадяни - були головною мішенню туристів. Десяток одночасних терактів - добре спланували. Вони спалахували у тих місцях, де живуть туристи, бізнесмени та політики, які приїздять до Мумбая у справах. Адже це фінансове серце Індії. Теракти готували щонайменше кілька місяців, заявляють правоохоронці. А прем`єр країни запевняє: зробить усе, щоб така трагедія не повторилася.

  Манмохан Сінгх, прем`єр-міністр Індії: "Шановні громадяни! Ці підлі теракти, що трапилися у Мумбаї, забрали життя багатьох людей, є чимало поранених. Я суворо засуджую це насильство проти невинних людей, серед яких є й іноземці. Індійський уряд подбає про належну допомогу усім постраждалим".

  Відповідальність за теракти взяла на себе маловідома організація "Моджахеди Деккана". Зловмисники заявили: залишать у спокої Індію лише тоді, коли із в`язниць звільнять усіх моджахедів-мусульман. Про це оголосив представник угруповання, який зателефонував на один з індійських телеканалів. Ще одна вимога терористів - припинити насильство над мусульманами в Індійському Кашмірі. Щодо обох вимог нападники хочуть негайних переговорів з індійським урядом.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.52Мб)
  Попередній матеріал
  Долар коштує вже 7 гривень 40 копійок
  Наступний матеріал
  У США відзначають День подяки
  Теги:
  Loading...