Теракти в Норвегії. Нові подробиці [репортаж, відео]

  Відсутність транспорту та наказ чекати на прибуття спецпідрозділу - завадили норвезьким правоохоронцям швидко прибути на острів Утойя. Так поліція пояснює затримку, яка коштувала життя десяткам підлітків. Зловмисник розстрілював людей - півтори години. Усього внаслідок стрілянини на острові Утойя та вибуху в Осло - загинули 93 людини.

  Пошукова операція поблизу острова - триває, поліція заявляє - кількість жертв може зрости.

  ***

  Столиця Норвегії - під пильним наглядом військових патрулів. Поліція - провела в Осло операцію, пов`язану з масовим убивством, що сталося у п`ятницю. У ній узяв участь спецпідрозділ із боротьби з тероризмом "Дельта". Напередодні представники поліції заявили, що планують провести серію запобіжних заходів, щоби попередити можливе повторення атак. Шістьох людей затримали, утім незабаром відпустили - вони виявилися непричетними до злочину.

  Свейнунг Спонхейм, заступник керівника поліції Осло: "Брейвік заявляє, що діяв сам, але ми маємо упевнитися, що це правда. Тому перевіряємо його версію".

  Поліція також підтвердила, що за кілька годин до того, як Андерс Брейвік - пішов убивати, він опублікував анти-ісламістський маніфест. Це цілий трактат на півтори тисячі сторінок. У ньому Брейвік пояснює, чому вирішив удатися до вбивств. "Якщо ти вирішив завдати удару - краще вбити більше, ніж менше, щоби напад мав необхідний ідеологічний вплив" - написав зловмисник. Він виступає проти мультикультуралізму та соціал-демократії і закликає до створення пан`європейського суспільства. У понеділок - Брейвік даватиме свідчення в суді. Тим часом у центральному соборі Осло - відправили спеціальну службу, щоби підтримати родичів загиблих під час атак. Люди несуть до храму квіти, свічки та іграшки.

  Елізабет Торсан, канонік собору: "Ми щонеділі правимо службу об 11-тій. Але сьогодні - особливий день. Ми намагаємося допомогти людям пережити горе. Ми всі маємо триматися разом і піклуватися один про одного".

  Унаслідок вибуху в урядовій будівлі в Осло та розстрілу підлітків у таборі на острові Утойя загинули - більше 90 людей. Майже сто - шпиталізовані з пораненнями. Десятеро - у тяжкому стані. Обидві атаки - сталися у п`ятницю з різницею у кілька годин. Ці вбивства - стали найстрашнішою трагедією в країні з часів Другої світової війни.

  Попередній матеріал
  Рекордно низька температура у Чехії
  Наступний матеріал
  Другий міжнародний кінофестиваль фінішував в Одесі [відео]
  Теги: