Другий міжнародний кінофестиваль фінішував в Одесі [відео]

  Півтора тижня журі обирало найкращі стрічки серед 14 фільмів конкурсної програми. Фаворитами стали французька та бельгійська картини, які повезуть з Одеси по два призи.

  Бельгійський кінорежисер Оліас Барко отримав приз фестивалю за найкращу режисуру. Його фільм "Вбийте мене, будь ласка" розповідає про клуб самогубців та жарти людей зі смертю. А от найкращим фільмом Одеського міжнародного кінофесту журі визнало французьку стрічку "Дівчисько". Вона розповідає про зворушливу історіяю дівчини, яка переодяглася у хлопця, щоби знайти собі друзів. Картина отримала статуетку "Золотий Дюк" та премію у 15 тисяч доларів.

  Софі Каттані, акторка фільму "Дівчисько": "
  Я рада, що отримала приз в країні настільки далекій, тому що, коли робиш фільм у себе, здається, що це щось зовсім невелике, зовсім для своїх. Я приїхала з далека, отримала стільки уваги від публіки і мене це дуже зворушує".

  Ця ж стрічка стала кращою за версією міжнародної федерації кіноклубів. Фільм вражає блискучою грою акторів-дітей.

  Єжи Штур голова журі Одеського міжнародного кінофестивалю-2011: "Я
  , например, как режиссер, не мог бы, не умел бы такого фильма сделать. Это другой мир, это работа с этими молодыми актерами. Как режиссер могу вам сказать, что это отличная работа".

  Деякі покази фільмів відбувалися на майданчиках просто неба - глядачів не лякав ані дощ, ані сильний вітер. На перегляд деяких стрічок квитки розкупили за кілька днів.

  Вікторія Тігіпко, президент Одеського міжнародного кінофестивалю: "В
  Одессе есть совершенно потрясающий зритель, мы еще раз в этом убедились. Потому что когда шел проливной дождь, это было только один раз в течение фестиваля, сначала зрителей было около ста, а когда он закончился, я абсолютно не могла этому поверить, их стало двести".

  Загалом за дев`ять фестивальних днів на кіносеансах побувало майже 70 тисяч людей. Така кількість  глядачів вивела Одеський кінофестиваль у лідери серед кінофорумів Східної Європи.

  Роман Карцев, актор: "
  Вся Украина здесь, я уже не говорю об иностранцах, которые приехали даже из Америки. Это, в самом деле, этот фестиваль, это радость, он должен быть здесь, здесь море, здесь Привоз, здесь красивые девушки, ну что Вы, это потрясающе".

  Загалом цьогоріч на кінофестивалі продемонстрували 140 стрічок. Одеса також претендує і на кінофорум – Європейський Оскар. Відповідну заявку про проведення у місті церемонії вручення таких нагород організатори уже надіслали до міжнародного оргкомітету Європейської кіноакадемії.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко , Одеса, 5 канал

  Попередній матеріал
  Теракти в Норвегії. Нові подробиці [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Сьогодні Гаазький трибунал почне розгляд справи Горана Хаджича
  Теги: