теракт у США
теракт у США Shutterstock

Теракт 11 вересня: токсини руїн веж-близнюків спровокували онкологічні захворювання та проблеми з диханням у людей, які перебували поруч

  Читайте по-русски
  На прибирання 1,8 млн тонн уламків і сміття пішло понад 3 млн годин

  Руїни двох веж Всесвітнього торгового центру становили окрему небезпеку для всіх, хто працював на місці трагедії чи жив поблизу. Багато місяців у тому місці, де колись стояли будівлі ВТЦ, фіксували підвищену концентрацію токсинів – від бетонного пилу, домішок свинцю і ртуті до канцерогенного азбесту і продуктів горіння.

  На прибирання 1,8 млн тонн уламків і сміття пішло понад 3 млн годин. Тисячі робітників, а також рятувальників, пожежників, поліцейських і волонтерів, які працювали в районі Ground Zero, згодом заплатили за це своїм здоров’ям. Загалом у небезпечній зоні працювали, жили чи навчалися близько 400 тис. осіб.

  Через 20 років після трагедії у 23,7 тис. з них діагностували принаймні одну або навіть кілька форм раку, свідчать дані World Trade Center Health Program (на червень 2021 року) – спеціалізованої програми, яка працює з ліквідаторами наслідків теракту та іншими постраждалими особами.

  За цей час від онкологічних захворювань, виникнення яких пов’язують з токсинами в районі ВТЦ після 11 вересня, померли понад 1,5 тис. осіб.

  Найбільших втрат від подій 11 вересня зазнав Нью-Йорк і його бізнес-серце, район Манхеттен. Як показали пізніші дослідження, у перший місяць після терактів місто втратило 143 тис. робочих місць, а втрати в заробітних платах склали $2,8 млрд за перші три місяці після 11 вересня 2001 року Майже 70% втрачених робочих місць і 86% втрачених зарплат припали на фінансовий, банківський і страховий сектори — головні генератори нью-йоркської економіки.

  Нагадаємо, у США розсекретять та оприлюднять документи, пов'язані з терористичними актами 11 вересня 2001 року.

  Попередній матеріал
  У Донецьку стався вибух на нафтобазі
  Наступний матеріал
  Зеленський доручив Шмигалю реставрувати костел Святого Миколая в Києві
  Loading...

  Байден посилив вимоги щодо вакцинації – стосується 100 млн американців

  США мають активніше допомагати Україні в питаннях безпеки – Курт Волкер

  "Без України НАТО слабшатиме" – що сказав президент під час форуму YES та як оцінюють візит Зеленського до США експерти

  Учасник ТКГ розповів, з чим пов'язане загострення ситуації на Донбасі

  У США відреагували на відставку незалежних членів наглядової ради "Нафтогазу"

  Політолог розповів, якої допомоги слід чекати від США