Tata Motors запускає виробництво найдешевшого у світі авто

  Виробництво найдешевшого авто у світі розпочинає індійська компанія Tata Motors. Малесенькі Tata Nano коштуватимуть трохи більше двох тисяч доларів. Такі машини будуть по кишені багатьом індійцям, що раніше навіть і не мріяли про чотириколісний транспорт. Перші покупці отримають екстра-бюджетну автівку уже в середині цього року.

  Транспортна революція - так експерти оцінюють вихід на ринок Tata Nano. Найближчий конкурент автомобіля - Maruti 800 - коштує удвічі дорожче. Втім, за привабливу ціну у дві тисячі п`ятдесят доларів покупці отримають мінімальне начиння. За будь-які додаткові опції - кондиціонер, підсилювач керма чи магнітолу - треба буде доплатити. Об`єм двигуна в автомобіля - шістсот двадцять три кубічних сантиметри. З точки зору безпеки маленькі Nano значно перевищують встановлені в Індії стандарти - твердять виробники.

  Віжай Ваічал, ринковий аналітик: "Навіть попри фінансові труднощі, це авто зможуть придбати звичайні громадяни. Популярність цієї моделі матиме позитивний вплив і на інші, супутні з автомобільною, галузі. Погодьтесь, що у період рецесії це дуже важливо".

  У перенасаленій Індії найпопулярніший транспорт - двоколісний. Звичайний скутер там коштує майже тисячу доларів США. Автовиробники сподіваються, що дешева Tata Nano користуватиметься більшим попитом, ніж мопеди та мотоцикли. Тим паче, що в авто буде зручно чотирьом пасажирам. Цьогоріч з конвеєра зійдуть п`ятдесят тисяч таких машин, наступного - уп`ятеро більше. Виробництво зросте за рахунок відкриття нового заводу.

  Маріо Йонсамуель, житель Мумбаї: "Я дуже щасливий. У мене є велосипед, але я його продам та куплю Nano - і четверо членів моєї родини зможуть сісти в авто".

  Сушант Вагель, житель Мумбаї: "Це найдешевша у світі машина. Вона для середнього класу, тобто таких людей, як я. Це вже вирішено - я куплю це авто".


  Уперше світ побачив Tata Nano у січні минулого року, але вчасно розпочати виробництво не вдалося через суперечку довкола ділянки землі для заводу. Для європейського ринку Tata Motors розробила модифікацію - Tata Nano Europa. Ці машини краще оснащені, і мають, зокрема, подушки безпеки. В Індії, вони необов`язкові. Запуск Tata у виробництво запланували на дві тисячі одинадцятий рік.

  Дар`я Тарадай, Захар Симчич, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.56Мб)

  Попередній матеріал
  Чотири аварії з літаками в один день - є загиблі (репортаж)
  Наступний матеріал
  Вкладниця банку "Надра" погрожувала самоспаленням
  Теги:
  Loading...