Новий у світі 5.ua

Танці, співи та яскраві феєрверки: Як у світі відзначили Новий рік за східним календарем

Китайський Новий рік настає у перший день місячного календаря. Кожного року ця дата різна

Азійські країни святкують Новий рік за місячним календарем. Він настав о другій годині шість хвилин цієї ночі і триватиме до 15 лютого наступного року. Оксана Думська роздивлялася новорічні гуляння. 

Танці, співи та яскраві феєрверки. Саме так відсвяткували прихід Нового року в китайській столиці Пекіні. Щоби подивитися на дійство, у центрі міста зібралися тисячі людей. Не обійшлися святкування і без традиційного для китайців танцю лева.

Окрім того місячний Новий рік у Пекіні відсвяткували і фестивалем весни. Тривало шоу чотири з половиною години. До програми фестивалю входили народні танці, співи, комедійні виступи, а також акробатичне та світлове шоу. Загалом 40 виступів. Транслювали фестиваль по всій країні наживо. Проводять його щорічно з 1983 року. За даними місцевих ЗМІ, це найпопулярніше та найтриваліше шоу, яке транслюють по китайському телебаченню.

А в Японії наймасштабніші святкування місячного нового року вже традиційно провели у китайському кварталі у місті Йокагамі. Там Новий рік розпочали із молитви. Просили успіхів та злагоди у новому році. Потому – феєрверки і танці у традиційних костюмах. Символом фестивалю у Йокагамі став не півень, а лев. Адже люди вірять, що саме лев приносить у новому році успіх і добробут.

Сунь Юанань, туристка з Китаю, зауважила: "Я наче побувала в Китаї. Я така щаслива і водночас схвильована, що святкую Новий Рік тут, з усіма людьми у храмі. Це нагадало мені про мій дім".

У Китаї готуються святкувати Новий рік – фото

Святкували Новий Рік і в іншій частині світу. У Нью-Йорку спеціально до свята будівлю Emрire State Building підсвітили червоними та золотими кольорами. Генеральний консул Китаю у Нью-Йорку сказав, що радий тому, що китайський новий рік вже став глобальним святом. Опівночі на мешканців міста чекав новорічний феєрверк. Тривали залпи 15 хвилин. Один із салютів був у формі Фенікса, який символізує мудрість, красу та сприятливість.

А в Ріо-де-Жанейро, що у Бразилії, спеціально до місячного новогу року червоним кольором підсвітили статую Христа-Спасителя.

Китайський Новий рік настає у перший день місячного календаря. Кожного року ця дата різна. Цьогоріч вона припадає на 28 січня. Триватиме святкування нового року до 11 лютого.

Оксана Думська, "5 канал"

Попередній матеріал
У Росії назвали офіційну причину смерті колишнього ватажка бойовиків "ЛНР" Болотова
Наступний матеріал
Климпуш-Цинцадзе прокоментувала можливість зняття санкцій проти РФ
Loading...
Карнавали та туристичний бум: Китай тільки-но готується зустріти Новий рік

Карнавали та туристичний бум: Китай тільки-но готується зустріти Новий рік

У Китаї готуються святкувати Новий рік – фото

У Китаї готуються святкувати Новий рік – фото

Знести за 10 секунд: у Китаї підірвали 19 багатоповерхівок – відео

Знести за 10 секунд: у Китаї підірвали 19 багатоповерхівок – відео